Main Menu

Fotorelacja

Uczciliśmy Powstańców!

Facebooktwitterlinkedin

Jak co roku 1 sierpnia uczciliśmy w Ząbkach rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na uroczystość pod pomnik Bohaterów Ząbek i Drewnicy przybyli licznie mieszkańcy Ząbek, zaproszeni goście i kombatanci. Nie zabrakło też ząbkowskich harcerzy i władz miasta.

O godzinie W – 17:00 – zgodnie z tradycją minutą ciszy uczciliśmy pamięć tamtych dni. W mieście słychać było wycie syren, a ruch na ulicach zamarł. Zaśpiewaliśmy cztery pełne zwrotki hymnu narodowego. W modlitwie poleciliśmy Bogu poległych i zamordowanych w tamtych dniach.

Przedstawiciele władz miasta, kombatantów i straży miejskiej złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Ząbek i Drewnicy. Ząbkowscy Legioniści zapalili znicz pamięci.

Specjalną prezentację dotyczącą Powstania Warszawskiego przygotowali harcerze z drużyny Tajemnica.

Nie zabrakło również piosenek powstańczych, jak co roku w wykonaniu Pana Stefana Załęskiego – Prezesa Miejskiego Koła ZKRP i BWP.

Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem Bohaterów Ząbek i Drewnicy przenieśliśmy się do kościoła p.w. Świętej Trójcy. Odbyło się tu uroczysta msza święta w intencji powstańców warszawskich. Po jej zakończeniu zgromadzeni wysłuchali koncertu wspomnieniowy “Ojczyzno ma” w wykonaniu zespołu “The Wellness Sound”.

MP

Niespodzianka dla naszych Czytelników!

Każdy kto rozpozna się na zdjęciu, może go od nas otrzymać. Całkowicie za darmo! Wystarczy napisać pod adres e-mailowy redakcja@zabki24.pl prośbę o przysłanie zdjęcia i podać jego numer umieszczony w prawym górnym rogu oraz swój adres e-mailowy. Zdjęcie w pełnej, najwyższej rozdzielczości, jako plik cyfrowy zostanie wysłane na podany adres poczty elektronicznej.

Redakcja zabki24.pl

(foto: fotografikus.pl)

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »