Main Menu

Gorące dni! Upał zabija! Pomóż zwierzętom!

Facebooktwitterlinkedin

Nad Ząbkami przechodzi fala upałów. Wyjątkowo gorące i słoneczne dni zwierzęta znoszą podobnie źle, jak ludzie. Pamiętajmy o ich potrzebach i pomóżmy przetrwać letnie, wysokie temperatury, które w tym tygodniu mogą dochodzić nawet do 38 stopni.

Zadbaj o zwierzęta, nie tylko domowe. W czasie upałów zwierząt nie wolno pozostawiać na słońcu (np. przed sklepami) oraz w zamkniętych samochodach. Trzeba im także zapewnić nieograniczony dostęp do świeżej, czystej wody. Pomieszczenie, w których przebywają muszą być często przewietrzane.

Pamiętaj, upał zabija. Zabójcze dla zwierzęcia, może być zarówno wielogodzinne zamknięcie na wystawionym na słońce balkonie, jak i zamknięcie w samochodzie. Już 10-20 minut przegrzania zwierzęcia może skończyć się jego śmiercią.

Ograniczmy wychodzenie na spacery z czworonogami w godzinach 10-16. Jeśli już wyszliśmy z naszym pupilem na spacer, to pod żadnym pozorem nie zostawiajmy go na nasłonecznionym miejscu.

Pamiętajmy także, że takie gatunki zwierząt jak: króliki, świnki morskie, chomiki, papużki, w upały nie powinny być wystawiane na balkony i działki „dla zdrowia”. W gorące dni zapewnijmy im cień.

W czasie upałów szczególnej pomocy potrzebują dzikie ptaki i inne wolno żyjące zwierzęta. Skorzystają one chętnie z wody udostępnionej w płaskich naczyniach, ustawionych w cieniu. Apelujemy do mieszkańców, zwłaszcza tych z domków, wystawcie w ogrodzie naczynie z wodą. Ten drobny gest może przynieść ulgę niejednemu stworzeniu. Nie bądź obojętny!  POMÓŻ ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ LATO!

Wszelkie informacje o błąkających się zwierzętach (porzuconych, zagubionych), a także pozostawionych w pojazdach, należy niezwłocznie zgłaszać do Straży Miejskiej.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)