Main Menu

VeturilKo! Wypożycz rowerek dla dziecka!

Facebooktwitterlinkedin

Rowery Veturilo cieszą się niesłabnącą popularnością. Niedawno wprowadzono tandemy. Już można korzystać z kolejnej nowości – specjalnych, małych rowerków dla dzieci. To prawdopodobnie jedyna taka usługa na świecie. To może być rowerowy przebój lata.

VeturilKo – tak nazywają się małe rowerki dla dzieci, które są od dziś (14 sierpnia) dostępne w ramach Veturilo. Pilotażowa stacja rowerków stanęła przy wypożyczalni Veturilo u zbiegu Alei Niepodległości i ulicy Batorego. To jedna z najpopularniejszych wypożyczalni w Warszawie, położona tuż obok Pola Mokotowskiego.

Teraz rodzice będą mogli wypożyczyć rowery dla dzieci na wspólną wycieczkę, na przykład po parku. Z rowerów może skorzystać każdy użytkownik Veturilo. Za dzieci na rowerkach odpowiedzialność bierze opiekun prawny. Zasady wypożyczania są takie same jak przy zwykłych rowerach – 20 minut jazdy jest za darmo, pierwsza godzina kosztuje złotówkę. Trzeba tylko pamiętać, że rower dziecięcy musimy oddać w tym samym miejscu, tzn. wyłącznie na stacji „Aleja Niepodległości – Batorego” – inne wypożyczalnie nie są przystosowane do przyjęcia mniejszych jednośladów. To nie jedyne utrudnienie. Dziecięce rowerki nie są wyposażone w linkę zabezpieczającą, więc w przypadku braku możliwości zwrotu do elektrozamka, należy skontaktować się z Centrum Kontaktu operatora.

Na razie w ramach testów firma Nextbike, operator systemu, udostępnia po 6 rowerków w dwóch rozmiarach: dla mniejszych dzieci (od 4 lat i 110 cm wzrostu, rozmiar koła: 18 cali) oraz tych nieco starszych (od 6 lat i 120 cm wzrostu, rozmiar koła 20 cali). W obydwu przypadkach dopuszczalne całkowite obciążenie roweru wynosi maksymalnie 60 kg.

Dziecięce rowerki będą testowane do końca września – jeśli okażą się sukcesem, to ich liczba wzrośnie i być może pojawią się na innych stacjach.

Równocześnie testowane są tandemy. Niedawno upłynął pierwszy miesiąc odkąd do dyspozycji użytkowników Veturilo oddano ich dziesięć. Dwuosobowe rowery szybko zyskały przychylność rowerzystów i tylko w ciągu 30 pierwszych dni były wypożyczane prawie 2000 razy! To znaczy, że każdy rower był używany 6-7 razy dziennie. Rowery dwuosobowe będą testowane do końca sierpnia, ale niewykluczone, że zostaną na dłużej.

Obecny sezon rowerów miejskich w Warszawie stoi pod znakiem innowacji i niespodzianek dla mieszkańców. Czekamy na kolejne. Choćby na trzykołowe rowery dla seniorów, którym często jest trudno zachować równowagę na jednośladzie (pierwsze już pojawiły się na Targówku, ale poza systemem Veturilo). Czekamy też na rozszerzenie systemu na… Ząbki. Położenie Ząbek jest takie, że powstanie tu kilku stacji Veturilo, uzupełniłoby system warszawski, a wdzięczność ząbkowian byłaby bezcenna.

(foto: Nextbike Polska)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »