Main Menu

Bystry remont na Bystrej! Autobusy inaczej!

Facebooktwitterlinkedin

Weekendowa wymiana nawierzchni ulicy Bystrej od ulicy Radzymińskiej do Stefana Batorego. Ulica będzie zamknięta dla ruchu od piątku 18 września ok. 22:00 do poniedziałku 21 września ok. 4:00. Ominąć zamknięty odcinek można ulicą Wolności. Autobusy 199 i N66 w tym czasie zmienią trasę.

Zamknięcie jest związane z wykonywaną na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie wymianą nawierzchni ulicy.  Objazd będzie wytyczony ulicami Wolności i Radzymińską.

Wynikiem zamknięcia ulicy Bystrej będzie zmiana trasy autobusów linii 199 i N66, które pojadą objazdem. Nie będą działały przystanki Hallera 01 oraz Sosnkowskiego 01 i 02 na ulicy Batorego.

Na czas remontu będą uruchomione nowe przystanki na ulicy Wolności po stronie wschodniej, w istniejących zatokach (przy rondzie i za ulicą Piotra Skargi). Autobusy ZTM będą też wykorzystywały przystanki, na których obecne zatrzymuje się linia „Ząbki-2” po stronie zachodniej.

Autobus 199, jadący w kierunku ulicy Radzymińskiej, skręci w ulicę Wolności i zatrzyma się w zatoce za rondem oraz w zatoce za ulicą Piotra Skargi, następnie skręci w ulicę Radzymińską i zatrzyma się na przystanku Wolności 01 (przed marketem budowlanym).

Tą samą trasą pojedzie linia nocna N66. Autobus nocny rozkładowy postój wykona na przystanku przy ulicy Piotra Skargi.

Autobus 199, jadący ulicą Radzymińską w kierunku Rembertowa, będzie się zatrzymywał na przystankach za skrzyżowaniem z ulicami Radzymińską i Piotra Skargi. Przystanek Hallera 02 na ulicy Batorego będzie funkcjonował bez zmian.

Autobusy wrócą na stałe trasy od poniedziałku, od początku kursowania. Objazd nie wpłynie na trasy linii „Ząbki-1” i „Ząbki-2”. W związku ze zwiększonym ruchem na ulicy Wolności autobusy mogą mieć opóźnienia.

Czasowo zmieni się organizacja ruchu na ulicy Wolności. Zostaną wprowadzone zakazy zatrzymywania się w zatokach, obecnie niewykorzystywanych przez komunikacją publiczną, w których na czas objazdu zostaną uruchomione nowe przystanki. Urząd Miasta prosi kierowców o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie i nie jeżdżenie „na pamięć”. Prosi również by nie parkować w tych zatokach nawet w godzinach nocnych, aby nie utrudniać kursowania autobusów.

Facebooktwitterlinkedin