Main Menu

Dokument o historii Ząbek! Pokaz przedpremierowy!

Facebooktwitterlinkedin

11 września 2015 (piątek) o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach odbędzie się przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego o historii miasta Ząbki “Regiony z historią wczoraj i dziś – Ząbki” z udziałem realizatorów filmu. Wstęp wolny!

Film o Ząbkach jest kolejnym obrazem z cyklu dokumentalnego “Regiony z historią – wczoraj i dziś” realizowanego przez Leking Media dla Telewizji Polskiej. “Regiony z historią wczoraj i dziś – Ząbki” składa się z dwóch części. W październiku odbędzie się jego premiera na antenie TVP Historia.

Cykl dokumentalny „Regiony z historią” realizowany jest na podstawie scenariusza Leszka Lombarskiego. Autorzy cyklu odwiedzają ważne dla historii Polski gminy. Byli już między innymi w Starych Babicach, Legionowie, Markach i Przasnyszu. Teraz przyszła kolej na Ząbki.

Filmy z cyklu „Regiony z historią” prezentują miejsca pamięci i obiekty historyczne. Pokazują m.in. warte odwiedzenia obiekty historyczne na terenie przedstawianych miast i gmin.

Przed projekcją filmu odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem prof. Henryka Samsonowicza, historyka, profesora Uniwersytetu Warszawskiego; Roberta Perkowskiego, burmistrza miasta Ząbki; Mirosława Sobieckiego, pasjonata historii Ząbek, założyciela strony internetowej HistoriaZabek.pl i realizatorów filmu: Leszka Lombarskiego scenarzysty i reżysera filmu; Macieja Krogulskiego, operatora; Kingi Jędrasik, prezenterki cyklu; Tomasza Knapika, lektora filmu; Anny Bogusławskiej-Grzeszczuk, charakteryzatorki.

Ząbkowski pokaz przedpremierowy zbiega się ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia Ząbek spod okupacji hitlerowskiej – 13 września – i odbywa się w roku 450-lecia udokumentowanego istnienia naszej miejscowości.

Mamy nadzieje, że to niefortunny zbieg dat, a nie celowy wybór. Na przyszłość warto lepiej wybierać daty imprez, szczególnie tych propagujących historię Ząbek. Poza tym wybór piątku, a szczególnie godziny siedemnastej, nie sprzyja licznemu obecności mieszkańców.

Projekcja i spotkanie 11 września 2015 o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach przy ulicy Słowackiego 21. Wstęp wolny! Warto przyjść, obejrzeć i porozmawiać z twórcami filmu.

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »