Main Menu

Na weekend

Dzień z Teofilem! Gra miejska! Potańcówka!

Facebooktwitterlinkedin

W sobotę, 19 września, chętni przeniosą się w lata 50-te, 60-te, w świat Teofila Piecyka, kultowego bohatera felietonów Stefana „Wiecha” Wiecheckiego. Będzie można wziąć udział w grze miejskiej i potańcówce w dawnym stylu. Lubisz te klimaty? To popołudnie jest dla ciebie.

Musicie wiedzieć, że większość sytuacji opisanych w powojennych felietonach Stefana „Wiecha” Wiecheckiego dzieje się na Targówku. Dlatego pierwszą atrakcją „Dnia z Teofilem” będzie niesamowita gra na terenie Targówka. W jej trakcie uczestnicy zapoznają się z twórczością Stefana Wiecheckiego – m.in. z charakterystycznymi bohaterami jego utworów: ciotką Kuszpietowską, Gienią Wątróbkową czy Apolonią Karaluch – a także z elementami gwary warszawskiej, lokalną kuchnią, strojem i charakterystycznymi dla tej części miasta piosenkami.

Uczestnicy, podzieleni na grupy będą przemieszczać się według ustalonego scenariusza gry. Każda z grup wyposażona będzie w specjalnie przygotowane mapy z instrukcjami i podpowiedziami. Zadaniem grupy będzie odnaleźć wskazane miejsca oraz wykonać określone zadanie. Na trasie odnajdą wskazówki, spotkają doświadczonych przewodników oraz osoby od lat związane z dzielnicą. Gra zakończy się rozdaniem dyplomów i losowaniem atrakcyjnych nagród.

Po pasjonującej grze podsumowany zostanie konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”, a na zakończenie tego dnia będzie potańcówka międzypokoleniowa. Wszystko to odbędzie się w atmosferze tamtych niezapomnianych lat, nie bójcie się więc przebrać w stroje typowe dla lat 50-tych i 60-tych.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w grze powinni się zarejestrować drogą elektroniczną – dzienzteofilem@gmail.com.

Program dnia

14:00-16:00 Gra miejska śladami bohaterów Wiecha „Przygoda z Teofilem Piecykiem”. Wymaga rejestracji – dzienzteofilem@gmail.com. Zbiórka pod fontanną w Parku Wiecha o godzinie 13:45.

16:00-16:15 Otwarcie imprezy

16:20-16:40 Rozdanie nagród uczestnikom gry miejskiej

16:40-17:00 Wystawa konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”

17:00-20:00 Potańcówka międzypokoleniowa

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)