Main Menu

Inwestycje! Nowa Szpitalna już wkrótce!

Facebooktwitterlinkedin

W miniony weekend rozpoczęła się przebudowa Szpitalnej od ronda z Rychlińskiego i 11 listopada do skrzyżowania z ulicą Piotra Skargi. Jest to trzecia część inwestycji powiatowej  w ramach zadania „Przebudowa ciągu ulic Wojska Polskiego, Rychlińskiego, Szpitalnej, Kochanowskiego i Drewnickiej”.

Szacunkowa wartość wybranej w przetargu oferty zamyka się w kwocie 1440991,51 zł netto.  Powiat przewidział na tę inwestycję ponad 2, 2 mln zł, a Miasto Ząbki udzieliło wsparcia finansowego w kwocie 600 tys. zł.

Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk z Kacic koło Pułtuska.

Jak widać na zdjęciach trwają już roboty ziemne. Na modernizowanym odcinku ulica Szpitalna ma mieć kanalizację deszczową, nowe chodniki i nową nawierzchnię oraz zupełnie nowy wjazd na teren starego Szpitala „Drewnica”.

Czas trwania remontu inwestor i wykonawca określili na 105 dni – 3 miesiące 2 tygodnie. Jeśli nie będzie opóźnień, droga powinna być udostępniona użytkownikom w pierwszej połowie stycznia przyszłego roku.

Umowa przewiduje jednak przedłużenie modernizacji ze względu na złe warunki atmosferyczne, jak i z przyczyn niezależnych od wykonawcy.

Inwestycja nie jest finansowana ze środków Unii Europejskiej.

(foto: fotografikus.pl)

Facebooktwitterlinkedin