Main Menu

Inwestycje w Rembertowie! Korki aż do Ząbek!

Facebooktwitterlinkedin

Zakorkowany przejazd kolejowy na ulicy Chełmżyńskiej to uciążliwa codzienność wielu kierowców z Ząbek. Na przełomie września i października może się to zmienić.. niestety na gorsze, do kwietnia przyszłego roku. Tyle potrwa przebudowa i wykonanie ronda na skrzyżowaniu ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Prezydent Warszawy 9 wrześniu br. wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla tej inwestycji, w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, pod rygorem natychmiastowej wykonalności.

„Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej i przebudowę skrzyżowania została podpisana w lipcu 2014” – twierdzi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID. Wykonawca ma wejść na plac budowy na przełomie września i października.

Przebudowa skrzyżowania ma objąć:

  • budowę ronda;
  • budowę dodatkowych pasów dla pojazdów, kierujących się na przejazd na wszystkich trzech wlotach przed przejazdem kolejowym;
  • przesunięcie zabytkowej kapliczki przydrożnej;
  • przebudowę ścieżki rowerowej.

Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i  Mostów.

Wyłoniony został również wykonawca modernizacji ulic Żołnierskiej i Marsa. O tej inwestycji pisaliśmy wcześniej (artykuł tutaj). Obecnie trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez Wojewodę Mazowieckiego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej. Wykonawcą, wyłonionym w przetargu, jest firma Metrostav a.s. z Warszawy.

Przypomnijmy, że pierwszy modernizowany odcinek ulicy Żołnierskiej (od granic miasta Warszawa) wykonała firma SKANSKA i prace zostały zakończone pół roku przed terminem. Takiego tempa pracy życzymy nowemu wykonawcy i wszystkim mieszkańcom Ząbek, którym ta modernizacja utrudni, a później ułatwi, dotarcie do Warszawy.

Dziś tak to wygląda!

(foto: fotografikus.pl)

Facebooktwitterlinkedin