Main Menu

Koniec remontu! Most Grota-Roweckiego otwarty!

Facebooktwitterlinkedin

Zakończył się remont mostu gen. S. Grota-Roweckiego i Trasy Armii Krajowej. Kierowcy mogą już jeździć całą przebudowaną trasą i mostem, ale muszą liczyć się ze zwężeniami i jeszcze zamkniętymi niektórymi estakadami. Schematycznie pokazujemy to na grafice.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła przebudowę Trasy AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Przejezdne są obydwie jezdnie trasy oraz obydwie nitki mostu, przy czym od węzła Wisłostrada do węzła Modlińska czyli na moście kierowcy jeżdżą jezdniami bocznymi (wyłączone są wewnętrzne pasy). Na węźle Modlińska ruch tranzytowy w kierunku Białegostoku wraca na jezdnię główną Trasy Toruńskiej. Ruch na jezdni północnej jest prowadzony dwoma pasami ruchu.

Nie będą jeszcze czynne wszystkie estakady – zamknięte pozostają zjazdy z mostu w kierunku Białołęki i ronda S. Starzyńskiego, zjazd z Trasy Toruńskiej w kierunku Białołęki, wjazd z Wisłostrady kierunku centrum na most i w stronę trasy S8, wjazd z Wisłostrady z kierunku od granicy miasta na most. W ciągu najbliższych kilkunastu dni zakończą się pozostałe prace wykończeniowe i wszystkie obiekty zostaną oddane do ruchu.

(grafika: UM Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)