Main Menu

Nie ma zamulania, ziewania, odkładania! Czas się obudzić!

Facebooktwitterlinkedin

Damy radę! PIONA! Takim hasłem zachęcają do wspólnego biegania członkowie amatorskiej grupy „BIEGam Bo Lubię Ząbki TEAM”, która powstała na początku tego roku w Ząbkach. Być może ich spotkaliście, biegających po ulicach Ząbek w jaskrawo-żółtych koszulkach.

Grupa nastawiona jest na wspólne biegi w miłej atmosferze i na udział w okolicznych imprezach i zawodach biegowych. Jesteśmy amatorską grupą biegową, do której każda pełnoletnia osoba może w każdej chwili dołączyć, bez względu na poziom swojego zaawansowania w treningu – mówi założyciel grupy Konrad Nadobnik.

„BIEGam Bo Lubię Ząbki TEAM” (BBLZT) jest dla osób, które lubią biegać, bądź chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem i zmienić swój dotychczasowy styl życia na bardziej aktywny. Wystarczy przyjść, a motywację dostaje się w “gratisie” od członków grupy.

Udział w biegach jest darmowy. O terminie spotkań można przeczytać na Facebook’owej grupie, do której można dołączyć. Znajdziesz ich TUTAJ.

Miłośnikom biegania z grupy niestraszne są żadne warunki atmosferyczne. Czy to słońce, czy deszcz spotykają się zawsze w tym samym miejscu, na parkingu przy Centrum Zakupów Ząbki przy ulicy Powstańców, w określonym wcześniej dniu.

Biegowe spotkania mają zawsze ten sam „schemat”. Pierwsza część to zawsze tradycyjne kółko, żeby każdy nowy członek mógł je pokonać bez problemu. Następnie osoby bardziej zaawansowane biegną dalej. Trasy są przeróżne, od Ząbek przez Rembertów, Warszawę, po lasy, łąki. Na pewno nie ma rutyny. Bieganie wcale nie musi być nudne. Biegają wszędzie gdzie się da.

Spotkania z BBLZT to niepowtarzalna forma wysiłku nie tylko biegowego. Charyzma liderów grupy zaraża wszystkich. Świadomość ich własnych możliwości pokazuje doświadczenie jakim chcą dzielić się ze wszystkimi, którzy znajdą wolny czas, żeby razem wypocić trochę zbędnych kalorii lub wzmocnić siłę i szybkość.

BBLZT to grupa sportowa, która jednoczy ludzi wokół szeroko rozumianej kultury fizycznej. Bieganie uprawia przez cały rok, starając się zarazić, jak najwięcej osób swoją pasją do bycia aktywnym.

Na koncie mają już kilka ukończonych biegów ulicznych w tym: PGE On The Run, półmaratony i maratony Orlen Maraton, BMW Półmaraton Praski, Półmaraton Radom, Runmageddon oraz Biegi Charytatywne – z nieprzymuszonej chęci pomocy osobom biednym, chorym lub głodnym dzieciom.

Na każdej z imprez biegowych dumnie reprezentują barwy klubu „BIEGam Bo Lubię Ząbki TEAM” i Miasta Ząbki. Starają się być coraz lepsi, pokazują jak silni siłą i duchem są biegacze z Ząbek

Zalety przynależności do amatorskiego klubu, takiego jak BBLZT, są oczywiste. Wspólne plany, wspólny trening, wspólne wyjazdy na większe zawody, wspieranie się merytoryczne i duchowe, w końcu rywalizacja, która motywuje do jeszcze bardziej wytężonego wysiłku i bicia kolejnych rekordów.

Obecnie grupa  „BIEGam Bo Lubię Ząbki TEAM” liczy ponad 140 zawodników z Ząbek i stale się rozwija.

W planach jest również organizacja wspólnych, profesjonalno–amatorskich treningów dla każdego grupowicza, na boiskach jednej z ząbkowskich szkół lub Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pod okiem profesjonalnego trenera.

BBLZT liczy, że w miarę rozwoju grupy znajdą się również osoby (sponsorzy), które pomogą grupie jeszcze bardziej rozwijać się treningowo, „wizualnie” i z dumą reprezentować nasze Miasto – nie tylko w okolicy, ale również Polsce i zagranicą.

Grupa ma ku temu wszelkie predyspozycje, przede wszystkim fizyczne, lecz starty w takich zawodach jak New York City Maraton, Iron Man, Ultramaraton są póki co, w sferze marzeń. Niemniej jednak liczą, że znajdą się sponsorzy chętni do wspierania grupy i reklamowania swojej marki na arenach międzynarodowych. Obecnie –  na co też bardzo liczą – każda pomoc będzie dla nich wielkim darem.

Ząbki TEAM zaprasza!

Ząbki TEAM zaprasza!

Drodzy mieszkańcy Ząbek – przyłączajcie się do biegającej grupy!  Czekają na Ciebie! To może być Twój czas! Dołącz! DAMY RADĘ! PIONA! Biegaj z „BIEGam Bo Lubię Ząbki TEAM”.

Wszyscy chętni mogą zacząć już jutro, 17 września, o godzinie 19:00. Grupa BBLZT czeka przy Kauflandzie, ulica Powstańców 7. To będzie kolejną rundka z „najlepszym teamem na świecie”. Tempo dostosowują do każdego. Spróbuj!

(opr. na podstawie materiałów BBLZT)

Facebooktwitterlinkedin