Main Menu

Na weekend

Nieoczekiwany… Cmentarz Bródnowski!

Facebooktwitterlinkedin

Stowarzyszenie Kolejka Marecka zaprasza na czwarty z cyklu bezpłatnych spacerów po ciekawych miejscach Targówka. W sobotę 12 września zwiedzanie Cmentarza Bródnowskiego. Start o 11:00 na terenie cmentarza, przed drewnianym kościołem św. Wincentego a Paulo. Spacer potrwa około dwóch godzin.

Bródnowski cmentarz to miejsce szczególne. Mocno niedoceniany przez zapatrzonych jedynie w powązkowską nekropolię, zaskakująco ciekawy nawet dla tych, którzy regularnie odwiedzają tu swoich bliskich zmarłych. Nie taki jak Stare Powązki – “światowe”, może nawet odrobinę kosmopolityczne. Niegdyś plebejski i mocno praski, potem wrastający coraz bardziej w miasto i przyjmujący coraz bardziej prestiżowe pochówki, niezwykle warszawski cmentarz. Przewrotnie – mimo tego, że tak warszawski, jednak odbijający historię nie tylko naszego miasta. Niezwykły cmentarz zwykłych ludzi. Ten spacer może zaskoczyć, to w końcu bardzo nieoczekiwany Targówek…

W spacerów „Targówek nieoczekiwany” organizowany jest konkurs na najciekawsze zdjęcia z wycieczek. Stowarzyszenie Kolejka Marecka zachęca do fotografowania śladów historii, obrazów naszej współczesności i napotkanych na trasie ciekawych sytuacji. Na zwycięzców czekają nagrody, najciekawsze prace będą także publikowane na naszej stronie internetowej stowarzyszenia i prezentowane w gmachu Urzędu Dzielnicy Targówek.

Więcej informacji o spacerach po „nieoczekiwanym” Targówku i regulamin konkursu fotograficznego – TUTAJ.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »