Main Menu

Na weekend

Rodzinny Piknik Ekologiczny

Facebooktwitterlinkedin

Rodzinnie i ekologicznie będzie 12 września – sobota – w Parku Wiecha przy Teatrze Rampa. Od godziny 14:00 do 19:30 moc atrakcji dla dużych, małych i mniejszych. Zabawy, warsztaty, konkursy z nagrodami. Wymiana elektrośmieci na zielone roślinki. Wstęp wolny!

W programie imprezy przewidziano dla najmłodszych i młodych – spektakl muzyczny „Kosmokwaki”, występ zespołu „Balbina” z XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli, a także teatr cieni Fundacji Chlorofil „Nocne opowieści dąbrowy”.

Dla małych uczestników wielką frajdą będą warsztaty ekologiczne, eurobungy, zamki dmuchane i zjeżdżalnie oraz zagroda ze zwierzętami. Będzie się można „przejechać” na kucach lub koniach pod opieką instruktorów z PGR Bródno.

Chętni zbudują karmniki dla ptaków z drewna i materiałów recyklingowych. Wolący większe „gabaryty” zajmą się budową toru przeszkód z tektury falistej.

Fanów najnowszej technologii zainteresuje pokaz drona, prezentowanego przez pracowników z Nadleśnictwa Jabłonna.

W trakcie imprezy organizatorzy zaplanowali gry i konkursy z nagrodami, pokaz udzielania pierwszej pomocy, warsztaty sztuki kamuflażu i wiele innych atrakcji.

Na terenie imprezy usytuowane będą również punkty informacyjno-edukacyjne, przygotowane przez Urząd Dzielnicy Targówek, Lasy Miejskie Warszawa, Nadleśnictwo Jabłonna, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Będzie także możliwość zbadania wody w mobilnym laboratorium wody MPWiK. Taka „usługa” – bezpłatna – może zainteresować, niektórych mieszkańców Ząbek.

W trakcie pikniku wielbiciele “dwóch kółek” będą mogli zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą. Funkcjonariusz Policji z Komisariatu na Targówku oznakuje rower i wprowadzi jego numer do bazy policyjnej. Osoby zainteresowane, proszone są o zabranie ze sobą dowodu tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego własność „jednośladu” (paragon, faktura, umowa kupna-sprzedaży; funkcjonariusz policji nie może mieć wątpliwości, że jesteś właścicielem jednośladu).

Na zakończenie pikniku około godziny 18:30 przewidziano występ zespołu muzycznego BIG BIT The Beatles Show.

W godzinach 14:00-18:00 będzie można wymienić elektrośmiecie na sadzonki roślin. Odbiór elektroodpadów będzie prowadzony na parkingu przy Teatrze Rampa od strony ulicy Kołowej.

Nie wiesz co robić w sobotę? Bierz dzieciaki i spędź popołudnie na „ekologicznie” na Targówku. Warto!

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)