Main Menu

Zmiany w ruchu na Bródnie! Zmiany tras autobusów!

Facebooktwitterlinkedin

Dziś w nocy (z 14 na 15 września), około 23:00, zmiany w ruchu na Bródnie – remonty przejazdów przez tory tramwajowe (do 27 września). Tramwaje Warszawskie modernizują trasę pomiędzy Dworcem Wileńskim a pętlą Żerań Wschodni. W tym tygodniu (14-19.09) zakończenie części prac na Bródnie i rozpoczęcie kolejnego etapu robót.

W tej chwili tramwajarze pracują na ulicy 11 Listopada, przy przejazdach przez tory na ulicach Bartniczej i Bazyliańskiej. W tygodniu zapowiadają zmiany w zakresie robót:

  • w nocy z poniedziałku na wtorek (z 14 na 15 września): otwarcie przejazdu przez tory ulica Bartnicza;

zamknięcie przejazdu ulica Poborzańska (ulica Rembielińska pozostanie przejezdna);

zamknięcie przejazdu ulica Julianowska (ulica Rembielińska pozostanie przejezdna);

zamknięcie przejazdu ulica Matki Teresy z Kalkuty przy Rembielińskiej. Połączenie ulicy Rembielińskiej i Matki Teresy z Kalkuty pozostanie przejezdne, nie będzie można przejechać pomiędzy ulicami św. Wincentego a Piotra Wysockiego.

  • w nocy z wtorku na środę (z 15 na 16 września):

otwarcie przejazdu południową jezdnią ulicy Bazyliańskiej z równoczesnym zamknięciem północnej jezdni przy torowisku. W obydwu kierunkach, po jednym pasie ruchu kierowcy będą jeździli jezdnią południową.

Tak będzie do 27 września. Objazdy będą prowadziły ulicą Rembielińską do Bartniczej i Bazyliańskiej. Autobusy linii 114, 126, 204, 414, N14 i N64 zostaną wycofane z ulicy Matki Teresy z Kalkuty i wrócą na trasy podstawowe biegnące ulicą Bartniczą. Autobusy linii Z-3 i Z-5 zostaną skierowane na trasy objazdowe – ulicą Bartniczą do Piotra Wysockiego. Trasa linii Z-4 zostanie wydłużona do pętli Metro Marymont.

Tramwaje Warszawskie przebudują aż 34 platform przystankowych – zostaną wydłużone i dostosowane do tramwajów niskopodłogowych. Pojawią się rampy wjazdowe i płytki z wypustkami ostrzegającymi przed zbliżaniem się do krawędzi.

Największa zmiana czeka przystanki „Bródnowska” na ulicy 11 Listopada – po remoncie do tramwaju nie będzie się już wsiadało z jezdni. W tym miejscu, na długości kilkuset metrów tory tramwajowe poprowadzone zostaną po łuku – tramwaj jadący w kierunku ulicy Targowej „przybliży się” do chodnika, na którym będzie nowy przystanek. W przeciwnym kierunku (do Ronda Żaba) platforma przystankowa powstanie w miejscu dotychczasowego toru. To duże ułatwienie dla pasażerów. Tramwajarze zmodernizują przejazdy drogowe przez tory, wymienią kilka kilometrów torów, poprawią trakcję i układ zasilania.

Przypominamy! 30 sierpnia 2015 roku rozpoczęła się modernizacja torów tramwajowych na odcinku Dworzec Wileński – Żerań Wschodni. Kursowanie tramwajów 3, 4, 23, 25 i 41 zostało zawieszone. Obsługę komunikacyjną zapewniają linie tramwajowe: 1 (BUDOWLANA – most Gdański – BANACHA), 73 (BANACHA – most Poniatowskiego – al. Zieleniecka – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Wolska – NOWE BEMOWO) i 74 (GOCŁAWEK – most Śląsko-Dąbrowski – WYŚCIGI).

Nieprzejezdna jest ulica 11 Listopada na odcinku Targowa – Inżynierska. Autobusy linii 166, 170, 338 i N03 (oprócz kursów z podjazdem pod zajezdnię „Stalowa” realizowanych ulicami Wileńską i Inżynierską) kursują ulicami Ratuszową i 11 Listopada. Dla autobusów linii 169, N14 i N64 obowiązują trasy biegnące ulicami Wileńską i Inżynierską.

(grafiki: UM Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »