Main Menu

Zostań wolontariuszem sztabu WOŚP w Ząbkach!

Facebooktwitterlinkedin

Ząbkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy wszystkich chętnych, chcących pomóc przy organizacji 24. Finału 10 stycznia 2016 roku. Rejestracja przez stronę www. Zostań Wolontariuszem WOŚP! Sztab Ząbki czeka na chętnych!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra za trzy miesiące, w niedzielę, 10 stycznia 2016 roku. Jeśli chcesz pomóc, zgłoś się do Sztabu w Ząbkach. Rejestracja chętnych na stronie internetowej Sztabu w Ząbkach. Więcej informacji pod telefonem +48 513 836 663, komunikatorem GG: 53783288 lub emailem sztab.zabki@outlook.com.

By zarejestrować się wystarczy wejść na stronę internetową

www.sztabzabki.jimdo.com/wolontariusze/rejestracja-wolontariuszy/

i postępować zgodnie z instrukcją.

Jak zostać wolontariuszem WOŚP Sztabu w Ząbkach?

Osoby pracujące w Sztabie w Ząbkach zarejestrują Cię w bazie WOŚP, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście.

Sztab w Ząbkach dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien, zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.

Jak znaleźć Sztab Ząbki? Wszystkie dane kontaktowe znajdują się na górze strony. Zanim skontaktujesz się ze Sztabem, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza (znajdziesz go na stronie Fundacji WOŚP). Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu w Ząbkach, obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w Ząbkach w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Jak wygląda Twoja praca w dniu Finału w Ząbkach?

Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza, jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Pamiętaj! Zbierasz pieniądze tylko i wyłącznie w dzień Finału tj. 10 stycznia 2016 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab w Ząbkach kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu w Ząbkach – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji WOŚP informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej.

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu w Ząbkach druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce, jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja WOŚP nie wysyła osobnych oświadczeń.

(opr. na podstawie informacji Fundacji WOŚP)

Facebooktwitterlinkedin