Main Menu

Na weekend

Chopin w Wołominie! Na żywo!

Facebooktwitterlinkedin

W niedzielę 18 października o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie (Mariańska 7) w Sali Widowiskowej „Prezentacje Chopinowskie”. Koncert młodych, wybitnych pianistów, zakwalifikowanych do Konkursu Chopinowskiego. Będzie ciekawie. Przyjdź! Posłuchaj „na żywo”! Wstęp wolny!

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina to wielkie święto polskiej muzyki. Co pięć lat gościmy w Warszawie najwspanialszych młodych pianistów z całego świata. Amatorzy konkursowych zmagań wiedzą doskonale, jak niełatwą sztuką jest zdobycie biletu do Filharmonii Narodowej, aby osobiście uczestniczyć w przesłuchaniach.

„Prezentacje Chopinowskie” to projekt związany z XVII Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. „Prezentacje Chopinowskie” to koncerty, odbywające się równolegle z Konkursem Chopinowskim. Są z powodzeniem organizowane od 1995 roku. Biorą w nich udział pianiści, którzy zakwalifikowali się do Konkursu. Koncerty odbywają się na terenie całego Mazowsza i dla słuchaczy są bezpłatne.

W poprzednich edycjach „Prezentacji” udział wzięli m.in. Lukas Geniušas i Daniił Trifonow, laureaci odpowiednio: drugiego i trzeciego miejsca w ostatnim Konkursie Chopinowskim.

W niedziele, 18 października, o godzinie 17:00 koncert w Wołominie, w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Mariańskiej 7.

Ze względu na przebieg Konkursu do ostatniej chwili nie znamy nazwisk pianistów, którzy wystąpią podczas „Prezentacji Chopinowskich”. Wynika to z dynamiki konkursowych zmagań.

Jedno jest pewne – to najwybitniejsi przedstawiciele młodego pokolenia pianistów z całego świata. Kto wie – może wśród nich znajdzie się także zwycięzca tegorocznej edycji Konkursu Chopinowskiego?

Lubisz muzykę poważną? Słuchasz przesłuchań konkursowych w telewizji? Przyjdź posłuchaj „na żywo”!

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »