Main Menu

Film o Ząbkach w TVP Historia! Obejrzyj!

Facebooktwitterlinkedin

16 października o godzinie 20:35 wszyscy mieszkańcy Ząbek i ich przyjaciele zasiądą przed telewizorami, aby obejrzeć pierwszy odcinek filmu – „Ząbki początki miasta”, w kanale TVP Historia, w ramach cyklu „Regiony z historią wczoraj i dziś”. Obowiązkowo! Powtórka w poniedziałek 19 października o godzinie 13:45.

Każdy kto chce poznać korzenie miasta, w którym żyjemy powinien ten film zobaczyć. Warto wiedzieć, że żyjemy w mieście mającym długą historię, a co więcej piękne plany, których realizację przerwała pierwsza, a potem druga wojna światowa.

Dziś to my tworzymy historię tego miasta. Pamiętajmy jednak, że przed nam wiele pokoleń mieszkańców Ząbek również budowało to miasto, snuło wielkie plany rozwoju. Ten film jest właśnie o nich.  O tych, którzy przed nam „zostawili tu cząstkę siebie”.

Pokaz przedpremierowy dwóch odcinków filmu o Ząbkach odbył się 11 września w sali widowiskowej MOK. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia filmu. Podzielcie się z innymi wrażeniami. Napiszcie, co Wam się podobało, a co należy poprawić. Stwórzmy razem koncepcję filmu o Ząbkach dla nas, dla naszych dzieci i wnuków.

Część druga filmu “Ząbki wiek XX”w kolejnym tygodniu – 23 października, 20:35, powtórka 26 października, 13:45.

Facebooktwitterlinkedin