Main Menu

Joanna

Facebooktwitterlinkedin

Joanna mieszka w Ząbkach od sześciu lat. Wybrała to miasto ponieważ jest blisko jej pracy. Dopóki praca była motorem działania, nie przeszkadzało jej, że nie zna sąsiadów, ani, że w Ząbkach nic ciekawego się nie dzieje.

Potrzeba zorganizowania ciekawych wydarzeń pojawiła się w życiu Joanny wraz z przyjściem na świat dziecka. Wówczas okazało się, że w mieście, które wybrała nie ma żadnych atrakcji dla mamy i jej małego dziecka.

Joanna nie jest osobą bierną, więc szybko określiła co jest potrzebne, aby wzbogacić czas mamy i pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Samo określenie potrzeb nie leży w naturze Joanny, więc zabrała się do nauki i organizowania.

Sama, z dzieckiem na rękach, po godzinach pracy zawodowej, Joanna uczy się, zdobywa wiedzę, podpatruje tych, którzy już długo działają. Jeździ regularnie do Wołomina, nawiązuje kontakty w Ząbkach, rozmawia z urzędnikami miejskimi w Ząbkach.

Jaki ma cel? Joanna zakłada Klub Mam z Ząbek. Klub, gdzie każda przyszła mama i każda mama z małym i większym dzieckiem, będzie mogła przyjść, spotkać i poznać inne mamy, skorzystać z rad lekarza, fizjoterapeuty, dietetyka czy psychologa. Miejsce, gdzie dla dzieci będą prowadzone zajęcia ogólnorozwojowe, i gdzie będą mogły się bawić, gdzie będzie można podyskutować, powymieniać się poglądami, popytać inne mamy, i gdzie każda otrzymana odpowiedź, będzie odpowiedzią osoby, którą znamy, którą widzimy – osoby z krwi i kości. To miejsce, które da możliwość spotkania wielu osób w podobnej sytuacji z podobnymi problemami. Miejsce, gdzie wspólnie można rozwiązywać problemy związane z macierzyństwem, gdzie można mówić swoich problemach, dzielić się radościami i wiele się nauczyć.

Joanna do dziś wszystko robi sama. Ograniczona czasem, bo pracuje zawodowo, i obowiązkami mamy, bo po pracy poświęca dużo czasu swojemu  synowi, znajduje jeszcze czas, aby pojechać do Wołomina i tam uczyć się od koleżanek, które mają już spore doświadczenie w prowadzeniu Klubu.

Joanna chce najlepsze wzorce przenieść do Ząbek. Już udało jej się znaleźć miejsce, gdzie odbywać się będą spotkania. Ale jeszcze dużo pracy przed nią. Miejsce to dopiero początek. Trzeba opracować tematy spotkań, zaprosić prelegentów, przygotować zajęcia dla dzieci.

Jeśli nadal wszystkie sprawy związane z organizacją Klubu Mam będą spoczywały na jednych barkach, to długo mamy i ich dzieci będą czekały na pierwsze spotkanie klubu. Dlatego Joanna, która jest osobą otwartą i chętną do wspólnego działania, zaprasza wszystkie zainteresowane osoby, aby wraz z nią stworzyły i prowadziły Klub Mam z Ząbek.

Każda mama, która chce wnieść coś swojego, która chce i może poświęcić trochę czasu swojego i swego dziecka, już dziś może skontaktować się z Joanną i dołączyć do grona organizatorów.

Joanna ma mnóstwo planów i projektów, które przyniosą wiele dobrego dla dzieci i ich mam. Nie trzeba jeździć do innych miast, aby spotkać inne matki i ich dzieci, aby dzieci mieszkające w Ząbkach mogły uczestniczyć w ciekawych zajęciach. To wszystko jest już przygotowywane w Ząbkach. Jest już „motor”, teraz potrzebne są „koła”, „podwozie” i cała reszta, aby „ten wóz” zwany Klubem Mam z Ząbek ruszył i toczył się coraz szybciej.

Joanna zaprasza wszystkich chętnych do współtworzenia, do wspólnej pracy. Nikt nie twierdzi, że tworzenie czegoś od podstaw jest proste. Wymaga dużo zaangażowania, czasu, często cierpliwości, uporu, czasem konieczne jest pójście na kompromis. Wszystkie te cechy ma Joanna i liczy, że spotka tu w Ząbkach, ludzi podobnych do niej. Ludzi pełnych pasji, którzy niepowodzenia przekuwają w sukces, którzy chcą budować przyszłość swoją i swoich dzieci tu i teraz. I nie jest ważne, czy mieszkają w Ząbkach od wczoraj, od roku, czy od zawsze.

Zawsze jest czas, aby zmienić coś na lepsze. Zawsze jest czas, aby zaprosić innych do działania. I właśnie teraz jest czas, aby w Ząbkach powstał prężnie działający Klub MAM.

Wraz z Joanną zapraszamy wszystkie osoby, które chcą, mogą, potrafią, do wspólnego tworzenia  nowego punktu na mapie Ząbek – KLUBU MAM z Ząbek.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt, emailem klub_zabki@o2.pl lub przez profil Klub Mam z Ząbek na FB.

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »