Main Menu

Na weekend

Rock w Zielonce! Szósty raz!

Facebooktwitterlinkedin

Na żywo, autentycznie, szczerze. Rock Live Zielonka zaprasza w sobotę, 3 października, na szóstą odsłonę prawdziwej muzyki. Zespoły z powiatu wołomińskiego, okolic i Warszawy. Taki skład drugi raz się nie powtórzy. Start o 16:00. Wstęp wolny!

Rock Live Zielonka to impreza, która odbędzie się już szósty raz. Zespoły wystąpią na scenie sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce przy ulicy Łukasińskiego 1/3. Łatwo tam dotrzeć. Jest to w pobliżu stacji kolejowej. Start o godzinie 16:00. Zakończenie przewidziano na godzinę 22:30.

W tym roku wystąpią zespoły z powiatu wołomińskiego, najbliższych okolic i z Warszawy, którzy są już znani ze scen i rozgłośni radiowych w całej Polsce:

AntiSabaka (Kobyłka, Warszawa)

AntiSabaka

AntiSabaka

AntiSabaka gra freak metal. Sami mówią osobie tak – Masz ochotę na coś nowego? Na mocne uderzenie w nieco innej formule? Dobrze trafiłeś! Antisabaka to warszawski skład, który chce robić to wszystko trochę inaczej. Stworzona z członków takich kapel jak 5Litrów Czerwieni czy M.O.R.O.N. proponuje mocny cios z lewej ręki. Potężny groove na dwa (2!) zestawy bębnów w opcji damsko-męskiej, świetnie uzupełniające się gitary, bas który nie pozostawia wątpliwości i melodyjny wrzask wokalisty zapewniają, to czego potrzebujesz by wyładować złą energię. Do tego teksty po polsku i ciekawie wpleciony saksofon. Dziwne? Oczywiście, ale działa!

Paweł Penksa (Warszawa)

Paweł Penksa

Paweł Penksa

Paweł Penksa to warszawski klawiszowiec związany z formacjami Night Rider i Night Rider Symphony. Zainteresowanie muzyką przejawiał już od wczesnych lat. Naukę gry na instrumentach klawiszowych rozpoczął w wieku 7 lat, kształcąc się pod czujnym okiem uznanego warszawskiego jazzmana – Jerzego Kossacza. Od 2003 jest aktywny scenicznie, jako muzyk sesyjny, stały członek zespołów, a od 2007 roku również, jako muzyk solowy oraz kompozytor. Z racji mnogości pomysłów i ich różnorodności Paweł realizuje się nie tylko jako progrockowy muzyk, ale również jako kompozytor muzyki filmowej. 26 marca 2013 w sieci pojawiła się jego debiutancka EP-ka zatytułowana “Pandemonium”, która szybko zebrała pozytywne opinie wśród fanów rocka progresywnego w Polsce i poza jej granicami. Jest to  mieszanka instrumentalnego prog-rocka/metalu oraz rocka symfonicznego.

Trickster (Warszawa, Kobyłka, Zielonka, Wołomin)

Trickster

Trickster

Trickster to pochodząca z Warszawy i okolic grupa rockowa, która podczas tworzenia własnego materiału inspirowała się muzyką zespołów z nurtu grunge. Zespół gra od początku 2013 roku. Wszyscy muzycy mają bogate doświadczenie zdobyte w zespołach, w których grali wcześniej. Po kilku roszadach kadrowych, zespół znajduje się na początku swojej muzycznej drogi. Trickster ma skomponowanych kilkanaście autorskich numerów, które muzycy prezentują na koncertach. Muzyka jest bardzo różnorodna, jednak wyraźnie zmierza w kierunku postgrunge’owym. Z żeńskim wokalem nabiera subtelnego wymiaru, któremu dodają energii potężne brzmienia i barwy gitar.

The Portland Rum Riot

The Portland Rum Riot

The Portland Rum Riot

Rumowe zamieszki w Portland (The Portland Rum Riot) miały miejsce 2 czerwca 1855 roku w Portland, w stanie Maine. Do krótkich, ale niezwykle brutalnych rozruchów doszło po tym, jak ówczesne władze stanowe wprowadziły przepisy zabraniające sprzedaży i produkcji alkoholu. Dokładnie 157 lat później – z inicjatywy Pawła Krulikowskiego (bas), Andrzeja Ruszkowskiego (perkusja) i Adama Kozłowskiego (śpiew) – do życia powołano zespół Portland Rum Riot. Skład kapeli zasilili Hubert Kąkol i Piotr Lubowski – gitarzyści. W czerwcu 2013 roku, po roku wspólnego grania, zespół opuścił Paweł Krulikowski. Jego miejsce zajął Artur Włodarczyk. Zespół w swojej twórczości łączy inspiracje muzyczne każdego z jego członków. Od ciężkich energicznych gitarowych riffów, przez rytmiczny groove, po klimatyczne rockowe motywy. Całość dopełnia mocna, melodyjna linia wokalna. W twórczości Portland Rum Riot każdy miłośnik dobrej muzyki znajdzie coś dla siebie

Swear the Empress (Grodzisk Mazowiecki, Warszawa, Kobyłka)

Swear the Empress

Swear the Empress

Swear the Empress to efekt współpracy piątki młodych ludzi, którzy, jak przystało na przedstawicieli generacji XXI wieku, poznali się przez internet. Na co dzień zajmują się szarą rzeczywistością, ale gorąco wierzą i dążą do tego, by muzyka stanowiła kiedyś o wiele większą część ich życia, niż tylko jego hobbistyczny skrawek. Choć aktualny skład Swear the Empress gra ze sobą zaledwie od sierpnia 2014 roku, to już mogą pochwalić się: III miejscem w finale 3. edycji Stage4YOU na UW, zakwalifikowaniem się do Seven Festival Music & More Węgorzewo 2015, I miejscem w I Przeglądzie Zespołów Rockowych MakMuza. Wszystko to jednak to dopiero początek, ponieważ w skład Swear the Empress wchodzą zdeterminowani, twórczy i pracowici ludzie, którzy wciąż chcą WIĘCEJ!

Kosmos

Kosmos

Kosmos

Kosmos powstał w 2014 roku. Jak sami mówią, tworzy go pięciu poważnych mężczyzn uwięzionych w młodzieńczych ciałach. Choć pierwsze rozmowy na temat wspólnego grania pojawiły się już w 2010 roku, to kolejne miesiące – a w efekcie lata – zostały spędzone pod budką z piwem i kolejnych rozmowach jak to fajnie byłoby pograć. Udało się. Targani zamiłowaniem do przeróżnych gatunków muzycznych, tworzą coś, co można nazwać rockiem alternatywnym, w którym z pewnością można doszukać się wpływu Godsmack, Pearl Jam, Alice in Chains, czy rodzimej Comy. Zespół w chwili obecnej jest na etapie kolejnych nagrań studyjnych.

Organizatorami festiwalu są: Radomir Osiński, pomysłodawca, koordynator Rock Live Zielonka, Dorota Bienias – Inicjatywa Dla Zielonki, Grzegorz Grabowski – Zielonkowskie Forum Samorządowe oraz Robert Smoderek – dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.

(foto i opisy: materiały promocyjne zespołów)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »