Main Menu

Rower miejski bliżej Ząbek! Zagłosuj!

Facebooktwitterlinkedin

Jest szansa na stację roweru miejskiego Veturilo bliżej Ząbek. Właśnie trwają we wszystkich warszawskich dzielnicach konsultacje społeczne na temat powiększenia systemu Veturilo. Targówek ma duże szanse na trzy nowe stacje. Mieszkańcy wybiorą je w głosowaniu.

Umowa Miasta Warszawa z firmą Nextbike na obsługę sytemu wypożyczalni rowerów kończy się w 2016 roku. Warszawa jednak nie zrezygnuje z systemu miejskich rowerów, będzie go powiększać.

W ramach powiększania systemu jest szansa, aby powstała stacja przy skrzyżowaniu Młodzieńcza-Radzymińska-Łodygowa. To tylko kilka przystanków autobusem z Ząbek. Na terenie Ząbek nie ma na razie szans na miejską wypożyczalnię rowerów, a wskazana lokalizacja byłaby dogodna dla ząbkowian.

Aby stacja powstała przy wymienionym skrzyżowaniu, trzeba oddać swój głos na tę lokalizację. Zapraszamy do głosowania. Głos można oddać TUTAJ.

Gdy publikowaliśmy ten artykuł, interesująca nas lokalizacja była na trzecim miejscu w rankingu.  Najwięcej głosów miała propozycja lokalizacji przy ulicy Trockiej.

Obecnie na Targówku zgłoszono następujące propozycje lokalizacji nowych stacji Veturilo:

  • OSiR Targówek przy ulicy Łabiszyńskiej,
  • w okolicy Domu Kultury Świt,
  • przy Galerii Renova,
  • przy skrzyżowaniu ulic Trockiej i Radzymińskiej,
  • przy ulicy Trockiej (przy bazarze lub przy pętli),
  • przy skrzyżowaniu ulic Młodzieńczej i Radzymińskiej.

Można też składać własne propozycje.

Jeśli chcecie, aby stacja Veturilo była bliżej Ząbek, zagłosujcie na lokalizację skrzyżowanie ulic Młodzieńcza-Radzymińska-Łodygowa lub wskażcie swoją lokalizację i zaproście mieszkańców naszego miasta do głosowania na tę lokalizację.

Pomysły lokalizacji można również zgłaszać mailowo na adres: veturilo@zdm.waw.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dyskusji i głosowania.

Jednocześnie ponawiamy apel o włączenie Ząbek do systemu roweru miejskiego. Budowa w Ząbkach dwóch, trzech stacji, to najlepsze rozwiązanie. Może znajdą się sponsorzy wśród ząbkowskich firm?

(foto: materiały prasowe ZTM Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)