Main Menu

Sukces karateków z Ząbek! Trzy medale!

Facebooktwitterlinkedin

3 października w Broku odbył się VII Ogólnopolski Turniej Karate, który rozegrano w formie gali. W zawodach wzięło udział 170 wojowników w wieku 8-15 lat zrzeszonych w 12 klubach. Po zaciętych walkach zawodnicy z Ząbek zdobyli trzy medale.

Na najwyższym stopniu podium w najmłodszej kategorii chłopców stanął Mateusz Kornacki, który wyróżnił się pięknym nokautem w finale z zawodnikiem z Ostrowii Mazowieckiej. Brązowe medale wywalczyli: Wiktoria Kornacka oraz Karol Narożniak, który aby zdobyć medal musiał wygrać dwie walki z reprezentantami Łomży i Ostrołęki.

W zawodach wzięło udział 170 zawodników w wieku 8-15 lat zrzeszonych w 12 klubach. Walki były zacięte, ale reprezentanci Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 10 medali.

Na najwyższym stopniu podium po trzech rundach walk z zawodnikami z Ostrowii Mazowieckiej, Augustowa oraz Łomży stanęli: Ania Stankiewicz i Filip Nejfeld. Obydwoje w swoich wszystkich pojedynkach osiągali przewagę po celnych technikach – na głowę w przypadku Ani, a Filip dominował w kopnięciach na strefę ud. W najmłodszej kategorii chłopców wyróżnił się pięknym nokautem w finale zwycięzca Mateusz Kornacki.

Wicemistrzami turnieju po trudnych walkach zostali: Gabrysia Majewska, Igor Tomkowicz i Jakub Nejfeld. Brązowe medale wywalczyli: Wiktoria Kornacka, Krystian Tyszko, Bartek Kazimierczak oraz Karol Narożniak.

Po jednej zwycięskiej walce turniej tuż za podium ukończył Mateusz Leśniczak. W turnieju wzięli udział także: Klaudia Brzozowska, Małgosia Tańska, Kinga Tomczuk, Kuba Brzezik, Hubert Deptuła, Jan Skrzeczkowski, Marek Ziębiński, Jakub Malinowski.

Przypomnijmy, Klub Sportów Walki KYOKUSHIN powstał w 2007 roku. Ogromnym nakładem pracy został zbudowany od podstaw. Z biegiem czasu stał się spełnieniem marzeń o prężnej szkole karate kyokushin dla dzieci i młodzieży.

Od początku istnienia Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN treningi prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych trenerów z użyciem nowoczesnych metod i form oddziaływania na młodego człowieka. Jako główny cel, prowadzący zajęcia stawiają sobie kreatywność i pomysłowość, w oparciu o szczere i uczciwe kontakty ze swoimi wychowankami.

Wszyscy zainteresowani przygodą z karate kyokushin mogą w każdej chwili spróbować swoich sił na treningach. Zapisy na zajęcia są prowadzone przez cały rok. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy, triumfatorzy wielu międzynarodowych turniejów, którzy z pasją i oddaniem prowadzą treningi na najwyższym poziomie sportowym.

Siedziba klubu jest w Zielonce, ale w poniedziałki i środy od godziny 17:30 do 19:30 w sali fitness ząbkowskiego MOSiR (ul. Słowackiego 21) można spotkać zawodników i trenerów.

(foto: materiały promocyjne KSW)