Main Menu

Sukces ząbkowskich uczniów! Wyróżnienie dla SP 1!

Facebooktwitterlinkedin

Najmłodsi Mazowszanie udowodnili, że myślą ekologicznie. W niecałe trzy tygodnie zebrali ponad 18 ton zużytych baterii. Laureatów konkursu poznaliśmy 20 października na uroczystej gali. W wśród nich jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gen. Kleeberga w Ząbkach.

To druga edycja organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego konkursu „Zbiórka zużytych baterii”, kierowanego do dzieci z mazowieckich przedszkoli i szkół podstawowych. Zasada była prosta. Trzeba było w ciągu niecałych trzech tygodni – od 14 do 30 września – zebrać jak największą liczbę zużytych baterii i akumulatorów.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 309 placówek, w tym 180 przedszkoli i 129 szkół podstawowych. W sumie zebrano 18 216 kg – ponad 18 ton – zużytych baterii i akumulatorów. O zwycięstwie w konkursie decydowała waga zebranych baterii w przeliczeniu na liczbę wychowanków-uczniów w danej placówce.

Laureatów konkursu poznaliśmy 20 października podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Baj. Podczas gali wręczono laureatom nagrody rzeczowe. Był także poczęstunek i oprawa artystyczna.

W tegorocznej edycji nagrodzono 20 laureatów:

  • 10 przedszkoli: Przedszkole Niepubliczne Smerfolandia w Mszczonowie, Niepubliczny Punkt Przedszkolny Bajkowe Elfy w Dziekanowie Polskim, Niepubliczne Przedszkole w Zbuczynie, Przedszkole Nr 349 „Barcelonka” w Warszawie, Przedszkole Nr 75 w Warszawie, Przedszkole Samorządowe w Sarnakach, Przedszkole Niepubliczne Nr 11 Sióstr Rodziny Maryi w Markach, Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole Samorządowe w Serpelicach, Przedszkole Nr 346 „Pod Kasztanem” w Warszawie oraz Zespół Oświatowy w Grochowie (Przedszkole).
  • 10 szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. F. Kleeberga w Ząbkach, Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Pasiekach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie, Szkoła Podstawowa w Olszewce, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” w Kożuchowie, Szkoła Podstawowa Nr 190 im. „Orła Białego” w Warszawie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie oraz Szkoła Podstawowa Specjalna w Jońcu.

Uczestnicy konkursu walczyli o cenne nagrody. W kategorii przedszkola do wygrania były m.in. zestawy zabawek i zestawy książek. Szkoły natomiast walczyły o projektory, ekrany, radioodtwarzacze oraz zestawy książek.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. F. Kleeberga w Ząbkach znalazła się wśród wyróżnionych placówek. Wyróżnienia przyznano placówkom, które zebrały najwięcej zużytych baterii bez względu na liczbę wychowanków. Uczniowie SP 1 z Ząbek zebrali 312 kg zużytych baterii. Szkoła otrzymała projektor, radioodtwarzacz i zestaw książek.

To wszystko dzięki „zbieraczom” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach. Było ich ponad trzydziestu. Trójka najlepszych to:

  • Miejsce 1. – Karolina Rykała, klasa 6b, 1550 sztuk baterii;
  • Miejsce 2. – Dominik Jurczuk, klasa 1h, 983 sztuk baterii;
  • Miejsce 3. – Maja Budziak, klasa 5c, 888 sztuk baterii.

Gratulujemy szkole i wszystkim „szkolnym zbieraczom”!

Konkurs realizowany był przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Partnerem uroczystego wręczenia nagród była spółka Koleje Mazowieckie.

(foto: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. F. Kleeberga w Ząbkach)

Facebooktwitterlinkedin