Main Menu

Szukasz pracy? Planujesz biznes? Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2015!

Facebooktwitterlinkedin

W środę, 14 października, w godzinach 10:00-17:00, w salach wystawowych na czwartym piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Targi Pracy i Przedsiębiorczości. To spotkania osób poszukujących pracy z pracodawcami i bogata oferta wsparcia dla planujących własny biznes. Wstęp wolny!

Targi Pracy i Przedsiębiorczości to okazja, aby wypłynąć na szerokie wody kariery i odnieść sukces. Warto odwiedzić Targi ponieważ jest to jedno z największych tego typu wydarzeń na Mazowszu. Szukasz pracy? Chcesz założyć lub rozwinąć swój biznes? Musisz tu być!

Na odwiedzających czeka 113 wystawców i ponad 8 tys. ofert pracy. Na targach poszukiwani będą m.in. programiści, inżynierowie, logistycy, księgowi, konstruktorzy, testerzy gier komputerowych, specjaliści ds. marketingu, kierownicy oraz przedstawiciele wielu innych atrakcyjnych na rynku zawodów. Swoje oferty pracy zaprezentują pracodawcy z branży nowoczesnych technologii, elektroniki, automatyki, lotnictwa, budownictwa, FMCG, handlowej, hotelarstwa, produkcyjnej i technicznej, gastronomi, turystyki, usług porządkowych, ochrony osób i mienia, a także administracja publiczna i służby mundurowe.

Dla odwiedzających przygotowano również Strefę Francuskich Pracodawców, w której będą odbywały się rekrutacje do pracy w firmach zrzeszonych we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej.

Na Targach zostaną też zaprezentowane możliwości wsparcia i aktywizacji zawodowej dla osób z niepełnosprawnością m.in. w ramach oferty instytucji skupionych wokół Sieci Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy oraz liczne propozycje zatrudnienia dla tej grupy osób.

Poza ofertami pracodawców tegoroczna edycja Targów Pracy i Przedsiębiorczości obejmuje Salon Doradztwa Zawodowego oraz Salon Przedsiębiorczości.

Dla wszystkich osób poszukujących pracy przygotowano Salon Doradztwa Zawodowego, który będzie tworzyć 9 stoisk eksperckich. Podczas Targów, odwiedzający będą mogli skorzystać ze spotkań indywidualnych z doradcami, praktykami z zakresu poradnictwa zawodowego, rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi. To okazja, aby skonsultować swoje CV, a także uczestniczyć w szeregu prezentacji związanych z tematyką planowania kariery, które planowane są w sali Kruczkowskiego. Wszystkie te działania mają na celu przybliżenie zagadnień związanych z planowaniem kariery zawodowej, wchodzeniem lub powrotem na rynek pracy. Zainteresowani będą mogli uzyskać porady, jak poprawnie opracowywać dokumenty aplikacyjne, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, oraz w jaki sposób profesjonalnie budować swoją markę na rynku pracy.

Z myślą o osobach rozważających rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej powstał Salon Przedsiębiorczości. Salonowi Przedsiębiorczości będą towarzyszyć wykłady, prowadzone przez ekspertów, odbywające się w Sali Rudniewa. Przyszli przedsiębiorcy będą mogli nauczyć się w jaki sposób przygotować biznesplan, jak poradzić sobie z podatkami i stworzyć wartościowy biznes. Spotkania z praktykami mogą być inspiracją do nowych pomysłów. Pozwolą także na poznanie blasków i cieni bycia przedsiębiorcą. Osoby wiążące swoją przyszłość z nowymi technologiami będą mogły dowiedzieć się, jak rozpocząć swoją przygodę z internetowym biznesem i osiągnąć sukces.

Przygotowano 13 wykładów i prezentacji, których będzie można wysłuchać w salach Rudniewa i Kruczkowskiego.

Program wystąpień w Sali Rudniewa

11:00-11:50  Nie szukaj pracy, szukaj płatnego zajęcia – Olga Kozierowska, Sukces Pisany Szminką.

12:00-12:50  Biznesplan w zarysie – Grzegorz Reszka, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

13:00-13:50  Jak zostać internetowym przedsiębiorcą? – Rafał Agnieszczak, założyciel Fundacji Startup School.

14:00-14:50  Najbardziej wartościowe biznesy – rzecz o ekonomii społecznej – Przemysław Kozak, Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych.

15:00-16:00  Formy opodatkowania działalności gospodarczej – Monika Godlewska i Małgorzata Stefaniak, Izba Skarbowa w Warszawie; Asystent podatnika – nowa usługa Administracji Podatkowej dla przedsiębiorców – Ewa Szkodzińska, Izba Skarbowa w Warszawie.

Program wystąpień w Sali Kruczkowskiego

11:00-11:30  Jak planować karierę zawodową zgodnie z własnym systemem wartości – Marzena Mańturz, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

11:40-12:10  Co z tą pracą? Jak szukać aby znaleźć? – zbuduj swój plan na pracę – Magdalena Ołowiak, Agnieszka Lange, Urząd Pracy m.st. Warszawy.

12:20-12:50  Oswój zmianę – Filary i bariery kariery – Dariusz Duma, Monster Polska.

13:00-13-30  CV przepustką do kariery – Łukasz Tworzyński, Auchan.

13:40-14:10  Zainwestuj w edukację – opłaca się! – Marta Piasecka, Uniwersytet Warszawski.

14:20-14:50  Jak współczesne technologie mogą Ci pomóc lub zaszkodzić w procesie poszukiwania pracy? – Emilia Olejnik-Malinowska, Fundacja Aktywizacja.

15:00-15:30  Personal branding w rekrutacji – Dagmara Zmarzły, Uniapol.

15:35-16:00  Rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic – Monika Bogusz, Grupa AGORA.

Plan Targów – Sale wystawowe

1 – Recepcja Targów.

2 – Sala Broniewskiego – Strefa pracodawców francuskich (oferty pracy).

3a – Sala Skłodowskiej i 3b – Sala Starzyńskiego – pracodawcy, partnerzy rynku pracy (oferty pracy, możliwości współpracy i wsparcia), – Salon Przedsiębiorczości (oferta dla osób planujących założenie własnej firmy).

4 – Sala Starzyńskiego – Salon Doradztwa Zawodowego (konsultacje indywidualne z ekspertami rynku pracy).

5 – Sala Rudniewa – prezentacje tematycznie związane z Salonem Przedsiębiorczości.

6 – Sala Kruczkowskiego – prezentacje tematycznie związane Salonem Doradztwa Zawodowego i planowaniem kariery.

Organizatorami Targów są: Urząd m.st. Warszawy, Centralny Ośrodek Aktywizacji Zawodowej, Urząd Pracy m.st. Warszawy, Uniwersytet Warszawski, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Fundacja Aktywizacja, Sieć Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Udział w Targach jest bezpłatny.

Facebooktwitterlinkedin