Main Menu

Ulica Targowa gotowa za miesiąc? Już czy dopiero?

Facebooktwitterlinkedin

Jeszcze przez miesiąc nie będzie można przejechać ulicą Targową. Jeszcze przez miesiąc będą utrudnienia na Piłsudskiego, będzie tłok na parkingach na ulicach Wiosennej i Poniatowskiego. A wszystko przez remont Targowej, który ma się zakończyć 31 października.

Na placu budowy nie widać pośpiechu. Obecnie trwają prace ziemne na jednej połowie ulicy Targowej – od ulicy Piłsudskiego do wjazdu na bazar. Druga część ulicy Targowej będzie remontowana, gdy będzie można jeździć po tej, która obecnie jest rozkopana. Na drugim odcinku są już wykonane pomiary geodezyjne. Geodeci oznaczyli infrastrukturę podziemną – gaz, wodę, prąd – po to, aby w trakcie prac ziemnych nie uszkodzić żadnej z podziemnych magistrali.

Wprawdzie postępowanie przetargowe wygrała firma STRABAG Sp. z o.o. lecz na placu budowy nie widać sprzętu tej firmy, a i pracownicy, wykonujący prace ziemne nie noszą kamizelek z logo firmy STRABAG (dziś to ogólnie przyjęty standard).

Inwestycję, która ma kosztować 657607,20 złotych sfinansuje firma Jeronimo Martins Polska. Po ponad dwuletnich negocjacjach, w marcu tego roku, została podpisana umowa z przedstawicielami firmy, na podstawie, której to właściciel dyskontu pokryje koszty remontu ulicy.

Remontowana będzie cała ulica o długości 230 metrów. Zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, nowe chodniki, cała podbudowa jezdni, nowa jezdnia i dodatkowe miejsca parkingowe. Na terenie parkingu należącego do dyskontu zostanie również wykonane odwodnienie. Dziś po każdym deszczu na wysokości wjazdu na bazar stoi ogromnych rozmiarów kałuża.

Niestety nie będzie zmiany wytyczenia ulicy Targowej. Gdyby jezdnia na wysokości bazaru została odsunięta od targowiska i wytyczona po nieużywanym „pasie zieleni”, po stronie prywatnych posesji, ulica zyskałaby dodatkowe miejsca parkingowe i dwukierunkową jezdnię. Niestety to tylko nasz punkt widzenia, mimo, że wszyscy wiedzą, iż w okolicy bazaru brakuje miejsc parkingowych.

Ulica Targowa jest jedną z dróg dojazdowych do ząbkowskiego bazaru. Od lat nie była modernizowana, za to stale wzrastała liczba aut, przejeżdżających tą drogą – do i z bazaru, jak również samochodów mieszkańców pobliskich bloków.

Mimo, że jak to zwykle bywa po remoncie, w okolicach bazarku nie przybędzie tyle miejsc parkingowych, aby zaspokoić potrzeby – mieszkańców i osób robiących zakupy na bazarze, zwłaszcza w dni targowe – wtorek i piątek, oraz w soboty, jednak to dobrze, że kolejna z ząbkowskich ulic doczekała się „renowacji”.

Tak wyglądała ulica Targowa przed remontem.

Tak wygląda ulica Targowa teraz – remont.

Jak będzie wyglądała po remoncie?

(foto: fotografikus.pl)

 

 

Facebooktwitterlinkedin