Main Menu

Wieczór poetycki Danuty Chyły! Tylko wspomnienie…

Facebooktwitterlinkedin

We wtorek 6 października Czytelnia Naukowa Nr 1 przy ulicy Św. Wincentego 85 na Targówku zaprasza na wieczór poetycki Danuty Chyły. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Danuta Chyła – babcia trójki wnucząt i szczęśliwa emerytka, czerpie pełnymi garściami z targówkowskiego życia wraz ze swoim mężem Ryszardem. Całe swoje dorosłe życie poświęciła rodzinie i pracy w Fabryce Samochodów Osobowych. Teraz nadszedł czas, by zająć się tym co lubi, czyli poezją i refleksją nad człowiekiem.

Mimo ekonomicznego wykształcenia z zamiłowania jest humanistką, która kocha poezję. Wiersz jest dla niej najbardziej zwięzłą formą ukazania piękna życia, przyrody, ludzkiego istnienia i uczuć. Poezję uważa również za najwyższą formę dyplomacji, gdzie w kilku słowach można bez obrazy dokonać krytyki czy też wyrazić sympatię.

Tworzy od siedemnastego roku życia. Ma w swym dorobku wiele wierszy, które jednak nigdy nie były publikowane. Są to wiersze o różnorodnej tematyce. Od roku uczęszcza na spotkania Grupy Poetyckiej AKANT i twierdzi, że bardzo wiele dają jej te spotkania. To właśnie one zainspirowały ją do większego zaangażowania i wysiłków, by opublikować w najbliższym czasie owoce swojej twórczości. Nie ukrywa jednak, że największym bodźcem do tworzenia jest dla niej zainteresowanie czytelników, którego by sobie bardzo życzyła.

Wiersze będzie recytował Piotr Ligenza.

Jeśli chcesz poznać twórczość Danuty Chyły, obecność we wtorek obowiązkowa… nie tylko dla emerytów.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »