Main Menu

Na weekend

Rodzinny piknik naukowy!

Facebooktwitterlinkedin

W niedzielę 11 października na terenie zadaszonego targowiska miejskiego przy ulicy 1 Maja w Wołominie odbędzie się rodzinny piknik naukowy „Czuję chemię do Wołomina”. Zabawa w „wielkim laboratorium” od 13:00 do 17:00. Organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych atrakcji, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Uczestnicy pikniku dowiedzą się m.in. jak powstaje tęcza, jak sprawić, by z pozoru zwykła ciecz parowała, zmieniała kolor, a nawet wybuchła. Wszystko to za sprawą stoisk naukowych, mobilnego planetarium i specjalnego pokazu chemicznego. Nie zabraknie również atrakcji dla młodszych i najmłodszych, licznych konkursów z nagrodami, dmuchańców i zjeżdżalni, malowania buziek, cukrowej waty i popcornu.

Będzie można obejrzeć wóz strażacki, zabytkowe pojazdy, a nawet spotkać się z „szalonym naukowcem”. Przewidziane są też występy artystyczne.

– Poczujmy chemię do Wołomina! Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Przyjdźcie całymi rodzinami, by świetnie się bawić i wspólnie zgłębiać wiedzę. Ja tam będę, bo z radością wspieram i będę wspierać wydarzenia, które służą mieszkańcom i integrują naszą wołomińską społeczność. W ubiegłym roku podczas pikniku naukowego, obiecałam, że spotkamy się w tym samym miejscu za rok i słowa dotrzymuję – tak zachęcała do uczestnictwa w pikniku burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Mając taką rekomendację warto wziąć dzieciaki, pojechać do Wołomina, i spędzić niedzielne popołudnie na wspólnej, fajnej, a zarazem edukującej, zabawie. Wstęp wolny!

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »