Main Menu

Wołomin! Zamknięte przejazdy! Do odwołania!

Facebooktwitterlinkedin

Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej na terenie Wołomina. Zamykają oba przejazdy kolejowe w mieście. Wyznaczono objazdy dla samochodów o masie całkowitej do i powyżej 10 ton. Jeśli wybierasz się autem, uważaj. Zwracaj uwagę na znaki. Utrudnienia!

Na czas przebudowy linii kolejowej zamykają przejazdy drogowe w ciągu ulicy Sasina i ulicy Geodetów w Wołominie.

Zostanie uruchomiony przejazd tymczasowy, który jest zlokalizowany w okolicy ulicy Sikorskiego. To przejazd kategorii A, to znaczy przejazd z rogatkami obsługiwany przez dróżnika. Kierowcy mają do dyspozycji jezdnię o szerokości 6 metrów, piesi chodnik o szerokości 2 metrów. Przejazd będzie czynny całodobowo.

Przejazd tymczasowy połączy ulicę Wąską – z jednej strony – z aleją Armii Krajowej – z drugiej strony miasta.

Objazdy są poprowadzone:

  • dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 10 ton – w tym również przewożących materiały niebezpieczne (ADR) – poprowadzono poza Wołominem – drogami wojewódzkimi (634, 635, 636) oraz ekspresową – S8;
  • dla pozostałych pojazdów (osobowe, ciężarowe poniżej 10 ton) – celem odciążenia ruchu na ulicach 1 Maja i Szosa Jadowska – od strony Kobyłki prowadzi ulicą Ręczajską (na przejazd w Kobyłce), dalej do alei Armii Krajowej, Piłsudskiego i Radzymińskiej w Wołominie. Od strony Tłuszcza przez Duczki ulicą Willową, przez Zagościniec ulicą 100-lecia do miejscowości Czarna (ulica Witosa – droga wojewódzka 635);
  • w drugą stronę – te same drogi;
  • ruch lokalny – pieszy i kołowy – do przejazdu tymczasowego oraz dojazd do posesji – zgodnie z czasową organizacją ruchu, tj. ulicami Wąską, Żelazną, Sikorskiego, Reja, Wileńską, Legionów, 1 Maja – z jednej strony miasta, po drugiej stronie – ulicami Geodetów, aleją Armii Krajowej, Głowackiego, Łukasiewicza – i dalej Podmiejską, Laskową.

Zapewnione będą dojazdy mieszkańców do posesji oraz dojścia do peronów stacji kolejowych.

Wykonawca modernizacji linii kolejowej, firma TORPOL, została zobowiązana do niezwłocznego informowania (z wyprzedzeniem) o planowanych terminach zamykania i otwierania ruchu na pozostałych przejazdach kolejowych w miejscowościach Kobyłka i Zagościniec.

Według informacji przekazanych przez TORPOL i PKP PLK zakończenie budowy tuneli w ulicach Geodetów i Sasina jest planowane na koniec czerwca 2016 roku.

Mimo prowadzonych robót będzie utrzymany ruch kolejowy do Warszawy i do Tłuszcza. Będą też funkcjonowały przystanki osobowe Wołomin i Wołomin-Słoneczna.

Facebooktwitterlinkedin