Main Menu

Wystawa malarstwa marynistycznego! Wernisaż!

Facebooktwitterlinkedin

Lubisz malarstwo o tematyce morskiej? Ta impreza jest dla Ciebie. 8 października o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek (Kondratowicza 20) odbędzie się wernisaż wystawy prac artystów marynistów skupionych wokół MOSMP.

Obrazy, wykonane m.in. techniką olejną, akwarelową i pastelową, przedstawiają widoki morza, polskich i zagranicznych plaż, latarnie morskie, okręty. Na wystawie można również podziwiać autorskie interpretacje żywiołu morza.

Blisko pół wieku temu na zjeździe w Warszawie powstało Stowarzyszenie Marynistów Polskich zrzeszające artystów i działaczy marynistów z całego kraju. Mazowiecki Oddział SMP jest najliczniejszą grupą skupia 60 członków, którzy w swych pracach podejmują tematykę morską. Artyści zrzeszeni w stowarzyszeniu zajmują się nie tylko malarstwem czy rzeźbą. Szukają również wyrazu artystycznego w fotografii, poezji i muzyce. Członkowie SMP są ludźmi szczególnie wrażliwi na naturę i otoczenie. Starają się zaistnieć poprzez organizowanie plenerów i wystaw, szczególną uwagę zwracając na poziom artystyczny prezentowanych prac.

Głównym zadaniem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy o morzu i zagadnieniach morskich. Mazowiecki oddział SMP w Warszawie ma bogaty dorobek artystyczny, a wystawy, konkursy, plenery, to dobry sposób na popularyzowanie zagadnienia morskiego w społeczeństwie.

Do Stowarzyszenia należą pisarze, publicyści, muzycy, filmowcy i oczywiście malarze.

Stowarzyszenie dba o wysoki poziom artystyczny organizowanych wystaw. Wystawiane prace zdobywają nabywców zarówno w kraju, jak i za granicą. Wiele prezentowanych prac trafia także do muzeów. Posiadanie tych prac to przede wszystkim wyraz osobistej wrażliwości na otaczające nas piękno naszej, polskiej przyrody.

Prace artystów należących do Mazowieckiego Oddziału SMP będzie można podziwiać w Sali Konferencyjnej UD Targówek do 20 października 2015 r. Wstęp wolny.

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »