Main Menu

Ząbki mają mistrza! Sukces Karola Burzyka!

Facebooktwitterlinkedin

Bardzo udany występ zawodników Klubu Sportów Walki Kyokushin na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wieliczce. Mistrzostwo Polski Juniorów Karate Kyokushin dla Karola Burzyka. Dobre, wysokie, trzecie miejsce klubu w końcowej klasyfikacji drużynowej juniorów. Gratulujemy!

W zeszłym tygodniu, 17 października, na obiektach sportowo-rekreacyjnych “Solne Miasto” w Wieliczce odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju wzięło udział 182 zawodników w wieku 16-17 lat z ponad 60 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Mistrz z Ząbek

Karateka z Ząbek, zawodnik Klubu Sportów Walki Kyokushin, Karol Burzyk został mistrzem Polski w kategorii juniorów.

Droga na podium nie była łatwa. Karol Burzyk w eliminacjach stoczył cztery walki, pokonując zawodników z Radzymina i Tarnowskich Gór. Udało się to dzięki celnym technikom okrężnym na głowę.

Walki w strefie medalowej były trudne i wyrównane. Pojedynki z reprezentantami Leżajska i Suwałk były wyrównane. Za każdym razem do rozstrzygnięcia były potrzebne dogrywki, w których Karol Burzyk pokazał szeroki wachlarz skutecznych technik, czym przekonał sędziów o swojej wyższości.

Końcowe zwycięstwo Karola Burzyka i tytuł Mistrza Polski jest ukoronowaniem trudnej drogi w juniorskich startach. Nie brakowało w niej dobrych i złych chwil. Karol Burzyk przetrwał trudne momenty, nie stracił motywacji i dzielnie realizował wyzwania treningowe. Sukces jest efektem ciężkiej pracy na treningach.

Mistrzostwo Polski to dobra „zaliczka” przed grudniowym Pucharem Europy w Katowicach. Gratulujemy i czekamy na kolejny sukces w grudniu.

Dobra postawa pozostałych zawodników

W kategorii ciężkiej w zawodach wziął udział Kuba Kostrzewski, który w pierwszej rundzie po trudnej walce zwyciężył utytułowanego zawodnika z Bartoszyc. W walce o medal Kuba Kostrzewski przegrał nieznacznie z wyśmienicie zmotywowanym reprezentantem Wieliczki, który w końcowej klasyfikacji został triumfatorem turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Klubowy sukces

Dzięki walecznej postawie zawodników, Klub Sportów Walki Kyokushin w końcowej klasyfikacji drużynowej juniorów zajął wysokie, trzecie miejsce.

To był bardzo udany turniej dla zawodników Klubu i należy mieć nadzieje na jeszcze większy sukces podczas grudniowego Pucharu Europy w Katowicach.

(opr. i foto na podstawie informacji z www.kswkyokushin.pl)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)