Main Menu

Ząbki mają posłów! Sasin i Uściński w Sejmie!

Facebooktwitterlinkedin

Posłowie z miasta Ząbki Jacek Sasin i Piotr UścińskiMiasto Ząbki ma swoich posłów. Związani z Ząbkami Jacek Sasin i Piotr Uściński znaleźli się w Sejmie. To dobra wiadomość dla Ząbek. Jednocześnie ogromne zobowiązanie i odpowiedzialność dla naszych posłów i wielka szansa dla Ząbek. Gratulujemy!

Państwowa Komisja Wyborcza 27 października 2015 ogłosiła oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, do Sejmu i Senatu. Jacek Robert Sasin otrzymał 43250 głosów. Piotr Michał Uściński otrzymał 6679 głosów. Obaj startowali w wyborach parlamentarnych z listy nr 1, listy PiS, do Sejmu RP. „Jedynka” okazała się szczęśliwą liczbą i obaj zajmą miejsca w ławach poselskich. Zaufali im nie tylko wyborcy z Ząbek i powiatu wołomińskiego, ale też innych, siedmiu, podwarszawskich powiatów.

Jacek Sasin znajdzie się w Sejmie po raz drugi. Piotr Uściński debiutuje w roli posła.

Przypomnijmy życiorysy obu posłów.

Jacek Robert Sasin

Poseł z Ząbek Jacek SasinJacek Sasin urodził się 6 listopada 1969 roku w Warszawie. Jego rodzina pochodzi z Ząbek. Przeszło 100 lat temu przeniosła się do Ząbek z Klembowa.

Wykształcenie zdobywał w Warszawie – ukończył studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe z zarządzania administracją publiczną w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.

W 2010 roku, kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa mazowieckiego i został radnym. Oddało na niego głosy ponad 55 tys. wyborców, był to drugi wynik w kraju.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał blisko 30 tys. głosów i został posłem. W VII kadencji Sejmu był Wiceprzewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz członkiem Komisji Spraw Wewnętrznych.

W wyborach samorządowych w roku 2014 kandydował na Prezydenta m.st. Warszawy. Przeszedł do II tury wyborów. W II turze uzyskał 241790 głosów, przegrywając z Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Jest Koordynatorem Komisji Organizacyjnej i Wiceprezesem Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Początki jego kariery zawodowej sięgają 1995 roku, gdy rozpoczął pracę w Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”. W 1998 roku zostałem dyrektorem Departamentu Orzecznictwa w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, gdzie pracował do 2004. W latach 2004–2006 był Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu m.st. Warszawy oraz Zastępcą Burmistrza warszawskiej dzielnicy Śródmieście.

Od stycznia 2006 roku do listopada 2007 pracował w Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w Warszawie – najpierw jako wicewojewoda, a później jako Wojewoda Mazowiecki.

Od grudnia 2007 roku współpracował ze śp. Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Najpierw był jego doradcą, a od 26 listopada 2009 roku Sekretarzem Stanu i Zastępcą Szefa Kancelarii Prezydenta RP. 5 lipca 2011 roku, w dniu ogłoszenia przez Państwową Komisję Wyborczą wyników wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Bronisław Komorowski, złożył rezygnację z tego stanowiska.

Jest żonaty od ponad 10 lat. Wraz z żoną wychowuje syna Radka.

Interesuję się sztuką, a w szczególności architekturą sakralną. Od wielu lat kolekcjonuję książki rzadkie, oryginalne i najczęściej bardzo stare.

W wyborach parlamentarnych, które odbyły się 25 października 2015 r., kandydował do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu podwarszawskiego, miejsce nr 3.

Piotr Michał Uściński

Poseł z Ząbek Piotr UścińskiUrodził się 20 maja 1977 roku w Warszawie. Ząbki uważa za miasto rodzinne. Jest mężem Doroty, tatą Dominiki i Michała. Praktykujący katolik. Konserwatysta.

Ma wykształcenie wyższe techniczne i menedżerskie. Dyplom magistra inżyniera zdobył na Politechnice Warszawskiej (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych). Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Akademia Menedżerska – nowoczesna praktyka zarządzania firmą), a także w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (Psychologia Biznesu) i w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (Wyższy Kurs Obronny).

W latach liceum i studiów był zaangażowany w Ruch Oazowy Światło-Życie, gdzie poznał swoją przyszłą żonę.

Od lat zawodowo zajmuje się zarządzaniem, obecnie jako prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Ząbkach.

Od 2001 roku jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Szef struktur powiatowych PiS w powiecie wołomińskim.

W ostatniej kadencji samorządu był Starostą Wołomińskim, wcześniej także wicestarostą.

W 2014 roku został radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego, uzyskując prawie 19 tys. głosów poparcia. Kilka miesięcy wcześniej w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał blisko 10 tys. głosów.

W latach 1998-2014 był nieprzerwanie radnym w samorządach gminnym. W latach 1998-2006 radny Miasta Ząbki, do 2006 roku radny powiatu wołomińskiego, w latach 2010-2014 pełnił funkcję starosty.

Od lat zaangażowany w działalność promującą tradycyjny model rodziny i ochronę życia. Znany głównie jako polityk prorodzinny, pomysłodawca – kontrowersyjnych – certyfikatów „Szkół Przyjaznych Rodzinie”, „zabezpieczającego” uczniów przed ideologią gender. Autor powiatowego programu polityki prorodzinnej „TakRodzina.pl”. Był też pomysłodawcą wprowadzenia zasady ochrony życia ludzkiego do statutu szpitala w Wołominie.

Za działalność prorodzinną i prolive wyróżniony w 2015 roku tytułem „Samorządowca Przyjaznego Rodzinie”. Podczas I Kongresu Polskiej Rodziny w 2013 rpku, zorganizowanym na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, otrzymał tytuł „Ambasador Życia i Rodziny”.

Wyróżniony „Odznaką Honorową Sybiraka” i „Odznaką Honorową – Krzyż zasługi dla Środowiska Żołnierzy AK Jerzyki”. Wyróżniony także przez Kościelną Służbę Porządkową Odznaką Honorową „Totus-tuus”.

Jego hobby to polityka, prawo, uprawianie sportu rekreacyjnego z rodziną (piłka nożna, rowery, narty, basen). Ulubiona książka to Opowieści z Narni. Lubi słuchać jazzu.

W wyborach parlamentarnych, które odbyły się 25 października 2015 roku, kandydował do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu podwarszawskiego, miejsce nr 10.

Facebooktwitterlinkedin