Main Menu

Na weekend

Muzyczne „Na krawędzi”! Recital Danuty Błażejczyk!

Facebooktwitterlinkedin

Recital Danuty Błażejczyk dla mieszkańców Ząbek15 listopada, w niedzielę, o godzinie 17:00 w DK Zacisze (Blokowa 1) recital, znanej piosenkarki, Danuty Błażejczyk. Wokalistka, interpretatorka piosenki, przedstawi część swojego repertuaru: blues, standardy jazzowe, muzykę rozrywkową i nastrojową balladę. Wstęp wolny!

Na koncert „Na krawędzi”, nawiązujący do znanej piosenki artystki – „Na krawędzi nocy i dnia”, złożą się między innymi piosenki kompozytorów polskich: Jerzego Wasowskiego, Jerzego Abratowskiego, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Mieczysława Jureckiego i Roberta Obcowskiego, a także wybitnych światowych kompozytorów George’a Gershwina, Fatsa Wallera i innych.

Warto się wybrać i… zanurzyć, w to co „Na krawędzi”, co ulotne i nienazwane, co przemija i nie wraca nigdy. „Na krawędzi” tego, co wciąż każe tęsknić i marzyć. Popłyniemy niesieni poezją i muzyką, by poddać się chwili – chwili, która – jak to często bywa – może zmienić całe nasze życie.

Koncert Danuty Błażejczyk doskonale wpasowuje się w nastrojowe klimaty, pełne mądrości, wspomnień, refleksji i zadumy, potrzebne nam wszystkim o każdej porze dnia i roku. Jeśli nie masz planów na niedzielny wieczór, spędź go z Danutą Błażejczyk i jej piosenkami. Wstęp wolny, a z Ząbek na Zacisze „rzut beretem”.

Danucie Błażejczyk będzie towarzyszyć wspaniały pianista i aranżer Łukasz Rynkowski, który zadba, by nastrój i magia koncertu, pozwoliły najpiękniej go zapamiętać.

Danuta Błażejczyk debiutowała w 1985 roku w Opolu piosenką „Taki cud i miód”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców, jak i krytyków muzycznych.

Jest ceniona szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność.

Współpracowała z Kabaretem pod Egidą, z Bogdanem Smoleniem, z wieloma wokalistami i muzykami: Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Włodzimierzem Korczem, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Bogdanem Hołownią. Śpiewała z orkiestrami „Big Warsaw Band”, „Alex Band” i „Zbigniew Górny Orchestra”. Brała udział w polskich inscenizacjach trzech musicali: „Złe zachowanie”, „Nunsense” oraz „Fame” (Sława).

Nagrała wiele płyt z muzyka polską i ze standardami światowymi, brała udział w wielu realizacjach telewizyjnych i radiowych. W roku 2015 obchodzi jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.

Nadal jest bardzo aktywna, dużo koncertuje, śpiewa dla dorosłych i dla dzieci, pisze teksty . Ma dar nawiązywania  wspaniałego kontakt z publicznością. Jej bezpośredniość i serdeczność  sprawia, że ludzie cenią ją nie tylko, jako wokalistkę, ale także jako człowieka.

Jest założycielką i Prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę – FAnK, która promuje utalentowane  dzieci i młodzież oraz realizacje wyjątkowe wydarzenia artystyczne. Dziełem Fundacji jest między innymi przedstawienie „Moniuszkowo” – z muzyką Stanisława Moniuszki i dialogami Ernesta Brylla, gdzie obok uznanych już artystów, wystąpili młodzi adepci szkół artystycznych i tancerze Hip Hoopu.

Danuta Błażejczyk od kilku lat zajmuję się też działalnością pedagogiczną. Była jednym z pedagogów na Warsztatach Jazzowych w Chodzieży i na Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie . Prowadziła przez kilka lat klasę wokalną na Warsztatach Jazzowych w Brzozowie. W ramach działań Fundacji Apetyt na Kulturę, realizuje projekty muzyczne finansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Łukasz Rynkowski, który będzie towarzyszył Danucie Błażejczyk na fortepianie, to absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie klarnetu i akordeonu, Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie w klasie teorii, klarnetu i śpiewu solowego oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydział Edukacji Muzycznej w klasie dyrygowania prof. Bogdana Goli. Tytuł Magistra Sztuki otrzymał na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Piotra Kusiewicza.

Łukasz Rynkowski współpracował z Warszawską Operą Kameralną, biorąc udział w licznych koncertach kameralnych oraz przedstawieniach operowych, a także jako lektor, dubbingując filmy, seriale, kampanie promocyjne i reklamy. W latach 2001-2002 był stypendystą Gazety Pomorskiej w Bydgoszczy. Współpracował również z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, nagrywając muzykę do podręczników edukacyjnych.

Jeszcze w czasie studiów rozpoczął współpracę z Telewizją Podróże, jako dziennikarz i prezenter telewizyjny.  Współtworzył kanał telewizyjny Podróże.tv, w którym pełnił rolę dziennikarza i prezentera. Współpracował z Waldemarem Malickim.

Uczył śpiewu na Karaibach, gdzie współpracowałem z lokalną szkołą muzyczną na Gwadelupie. Współpracował również z kreolskimi chórami, prowadząc zajęcia z emisji głosu, dykcji i śpiewu solowego. Obecnie prowadzi klasę śpiewu w Szkole Muzycznej Animato i współpracuję z Warszawską Wyższą Szkołą Humanistyczną im. Bolesława Prusa, gdzie prowadzi zajęcia z treningu autoprezentacji. Jest także aranżerem, akompaniatorem i korepetytorem muzycznym.

Dodatkową atrakcją koncertu Danuty Błażejczyk będzie występ solistów Domu Kultury Zacisze. W ten sposób na scenie spotkają się profesjonaliści i amatorzy. Ta mieszanka może dać wspaniałe rezultaty.

Koncert odbędzie się 15 listopada, w niedzielę, o godzinie 17:00, w DK Zacisze przy ulica Blokowej 1. Wstęp wolny!

(foto: materiały promocyjne Danuty Błażejczyk)

Facebooktwitterlinkedin