Main Menu

Mieszkańcy Ząbek sezon zimowy czas zacząć!

Facebooktwitterlinkedin

OSiR Targówek zaprasza mieszkańców ZąbekAmatorzy szaleństwa na łyżwach mogą zacierać ręce. W piątek, 6 listopada, OSiR Targówek (Łabiszyńska 20) otwiera kryte lodowisko. Będzie czynne codziennie do marca 2016 roku. To idealne miejsce na naukę jazdy na łyżwach i spędzanie wspólnego czasu. Szkoda siedzieć w domu.

Lodowisko znajduje się na terenie OSiR Targówek przy ulicy Łabiszyńskiej 20 w niebieskim namiocie (za stadionem). Obiekt jest zadaszony, oświetlony i ma nagłośnienie. Tafla lodu ma wymiary 20×30 metrów i jest ograniczona bandami.

Lodowisko OSiR TargówekLodowisko będzie czynne codziennie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 i 16:00-21:00. W soboty i w niedziele w godzinach 9:00-12:00, 12:30-15:00, 15:30-18:00 i 18:30-21:00.

Ceny niewygórowane – dla dzieci i młodzieży do lat 19 – 4 złote za godzinę. Starsi muszą zapłacić 7 złotych.

Dla zainteresowanych istnieje też możliwość wynajmu całego lodowiska (600 zł za godzinę). Być może, tak jak w zeszłym roku, po godzinie 21 będzie można pograć w hokeja.

Nawet jeśli nie macie łyżew, możecie się wybrać poślizgać. Przy lodowisku jest wypożyczalnia łyżew (numery od 26 do 47) – 6 zł za godzinę – i kasków – 2 zł. Można też naostrzyć łyżwy (10 zł).

Lodowisko dla mieszkańców ZąbekZgodnie z regulaminem wypożyczalni, łyżwy można wypożyczyć na podstawie aktualnego dokumentu ze zdjęciem lub wpłaceniu kaucji w wysokości 250 zł. Osoby wypożyczające wypełniają kartę wypożyczenia łyżew. Pracownik wypożyczalni ma obowiązek potwierdzenia danych na karcie z dokumentem. Dokument zwracany jest wypożyczającemu, a w wypożyczalni zostaje potwierdzenie, które również zwracane jest po oddaniu łyżew.

O dobry stan tafli będzie dbać specjalne urządzenie – rolba. Rolba to popularna nazwa maszyny do odświeżania lodu, czyli pojazdu czyszczącego i wygładzającego lód. Maszyna zbiera z powierzchni lodowiska powstały w trakcie użytkowania starty lód i dodatkowo specjalnym nożem ścina cienką warstwę lodu. Następnie polewa tafle ciepłą wodą, która uzupełnia ściętą warstwę oraz wypełnia głębsze nierówności. Dodatkowo za maszyną wleczony jest materiał, nasączający się wylewaną wodą, która topi ostre krawędzie na powierzchni, jak i niezebrane drobiny. Powoduje to równomierne rozprowadzenie wody, co w rezultacie nadaje tafli odpowiednią gładkość.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)