Main Menu

Ulica Wyzwolenia po remoncie! Mieszkańcy Ząbek zadowoleni!

Facebooktwitterlinkedin

Ulica Wyzwolenia w Ząbkach po przebudowie to "wielkomiejski" traktOd 12 listopada, po kilku miesiącach przebudowy, ulica Wyzwolenia „wróciła” na mapę komunikacyjną Ząbek. To największa drogowa przebudowa 2015 roku. Wyzwolenia z polnej drogi stała się „jasną, długą, prostą” ulicą. Choć nie jest „szeroka jak morze”, to spięła Skorupki (DW634) z 3 Maja.

Przebudowę, a właściwie budowę, ulicy po wygranym przetargu wykonała firma Strabag. Kosztowało to blisko 3 mln złotych. Na wykonanie inwestycji miasto Ząbki uzyskało dofinansowanie w ramach budowy tzw. schetynówek czyli dróg lokalnych budowanych lub remontowanych w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008–2011”, wprowadzonego w okresie, gdy ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz wicepremierem był Grzegorz Schetyna.

Budowa ulicy Wyzwolenia rozpoczęła się w połowie maja tego roku. Pisaliśmy o tym w artykule „Zamykają Wyzwolenia! Rusza Przebudowa!”.

Ulica Wyzwolenia po przebudowie wygląda bardzo „porządnie”. Asfaltowa jezdnia o szerokości 6 metrów, chodniki, ścieżka rowerowa i wjazdy na posesje.

Utwardzono też „odnogę” czyli dojazd do ulicy Wyzwolenia.

W ramach robót przy przebudowie wykonano kanalizację deszczową oraz „kanalizację” teletechniczną – rurociąg pod kable światłowodowe. Tędy między innymi będą biegły kable monitoringu miejskiego. Przełożono energetyczną linie kablową i sieć telefoniczną firmy Orange.

Jest też nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Mieszkańcy Ząbek, nie tylko kierowcy, długo czekali na tę inwestycję. Wielokrotnie zapowiadana wreszcie „stała się ciałem”.

Czekamy na zakończenie kolejnych, prowadzonych obecnie, remontów ulic.

(foto: fotografikus.pl)

Miasto Ząbki wybudowało ulicę Wyzwolenia.

Ten fragment Wyzwolenia wyglądał tak…

Ulica Wyzwolenia w Ząbkach to asfaltowa jezdnia, ścieżka rowerowa i chodniki

…a teraz tak.

Ząbki mają wyremontowaną ulicę Wyzwolenia

Tam gdzie był piach…

Urząd Miasta Ząbki przebudował ulicę Wyzwolenia

…mamy ulicę.

Urząd Miasta Ząbki wyremontował ulicę Wyzwolenia

Wyzwolenia stała się jedną z ładniejszych ulic Ząbek

Facebooktwitterlinkedin