Main Menu

Wraca ruch na 11 Listopada! Mieszkańcom Ząbek lżej?

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek skorzystająDziś, 2 listopada, wrócił ruch na ulicę 11 listopada w Warszawie. Zakończyła się przebudowa związana z remontem torów tramwajowych. Ułatwienia dla korzystających z tramwajów. Dla kierowców z Ząbek do trasa, którą mogą się dostać do centrum Warszawy.

Tramwaje Warszawskie modernizują trasę tramwajową od Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni. Elementem modernizacji była przebudowa ulicy 11 listopada. Nastąpiły tu duże zmiany. Powstały platformy przystankowe i do tramwaju nie wsiada się już jezdni.

Prace skończyły się w sobotę 30 października. Robotnicy opuścili zamknięty dla ruchu końcowy odcinek ulicy oraz przejazd pod wiaduktami kolejowymi z samego rana.

Kierowcy pojechali jednak tamtędy dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 1 na 2 listopada) bo w weekend ulice dookoła Cmentarza Bródnowskiego były zamknięte dla ruchu pojazdów indywidualnych – tamtędy jeździły tylko autobusy dowożące warszawiaków na cmentarz.

Ulica była zamknięta ponad miesiąc. Ruch przywrócono, ale wydaje się, że prace „kosmetyczne” będą jeszcze trwały. Okolice przystanków i chodniki wymagają uporządkowania. Nie ma też wiat przystankowych.

Na swoje trasy podstawowe wróciły linie autobusowe: 135, 169, 176, 212, N14 i N64.

Przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od Dworca Wileńskiego do Żerania Wschodniego ma kosztować w sumie 65 mln złotych. Prawie połowa pochodzi z dofinansowania unijnego. Tramwaje Warszawskie twierdzą, że pieniądze pozwolą na stworzenie nowoczesnej trasy – zmodernizowane zostaną przejazdy drogowe, wymienione zostanie kilka kilometrów torów, poprawiona będą też trakcja i układy zasilania. Modernizacja obejmuje 34 platformy przystankowe, które będą przystosowane do tramwajów niskopodłogowych.

(foto: UM st. Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin