Main Menu

Zamknęli przejazd w Zielonce! W Ząbkach korki!

Facebooktwitterlinkedin

Korki w Ząbkach przez zamknięty przejazd kolejowyOd wieczora w piątek (20 listopada) jest zamknięty przejazd kolejowy w ciągu ulicy Piłsudskiego (DW631) w Zielonce. Mimo weekendu na ulicach Ząbek wzmożony ruch. Korek przy tunelu i na jego ulicach dojazdowych. To „powtórka z rozrywki” z zeszłego weekendu.

PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Warszawie awaryjnie naprawia tor nr 1 na linii Warszawa Wileńska-Zielonka. W związku z tymi pracami zamknięto wieczorem w piątek (20 listopada) około godziny 22-giej przejazd kolejowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 631 – ulica Piłsudskiego w Zielonce. Prace mają potrwać do poniedziałku, 23 listopada, prawdopodobnie do godziny 5-tej rano.

Przejazd zamknęli, a większość kierowców wybrała „przeprawę” przez tory, przez przejazd w ciągu ulicy Kolejowej i tunel pod torami przy Orlej.

Przejazd przez centrum Ząbek jest utrudniony. Korkują się nie tylko „przeprawy” przez tory – ciąg Orla-Wojska Polskiego i Kolejowa – ale i okoliczne ulice. Nie lepiej jest na trasach dojazdowych – Chełmżyńskiej i Żołnierskiej.

Komunikacyjne „kłopoty” są na ulicach Szwoleżerów, Piłsudskiego, Batorego, Skorupki, Wolności i Bystrej.

Ząkobusy i autobusy MZA nie trzymają rozkładów.

W weekend 20-22 listopada Polskie Linie Kolejowe naprawiają tor w kierunku Ząbek.

Facebooktwitterlinkedin