Main Menu

Przedsiębiorcy z Ząbek finansowanie z dotacji unijnych! Dowiedz się jak!

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Przedsiębiorcy z Ząbek wezmą udział w Akademii Przedsiębiorcy w Zielonce w hotelu u Pietrzaków9 grudnia w Zielonce (Hotel  u Pietrzaków, Lipowa 20) od godziny 9:30 bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców o dotacjach unijnych w perspektywie 2014-2020. Szukasz finansowania? Chcesz wiedzieć wszystko o procedurach, konkursach i rozliczeniach? To spotkanie dla Ciebie! Weź udział!

Zmiany w nowej perspektywie unijnej, proces przygotowania firmy do konkursów unijnych, a także przykłady firm, które rozwinęły się dzięki dotacjom,  to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas bezpłatnych warsztatów Akademii Przedsiębiorcy. Uczestnicy otrzymają praktyczną wiedzę, która pomoże w przejściu przez unijne procedury i pozyskaniu dodatkowego finansowania.

Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020 daje wiele możliwości przedsiębiorcom. Jednak różni się w wielu elementach od poprzedniego „rozdania”. Zmieniła się nie tylko ilość pieniędzy przeznaczanych na konkretne sektory, ale i sposób ich wydatkowania. Zasady dystrybucji dotacji w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, doświadczenia i dobre praktyki z pierwszych konkursów, konkretne wskazówki, jak pozyskiwać, wdrażać i rozliczać dotacje, to praktyczna wiedza do zdobycia podczas środowego spotkania.

Dlaczego warto wziąć udział?

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, które branże mogą liczyć na wsparcie, jakie zmiany zaszły w zasadach przyznawania finansowania w nowej perspektywie 2014-2020 oraz jak się do nich przygotować. Usłyszą, gdzie zwrócić się o pomoc w przygotowaniu wniosku oraz co zrobić, by został on dobrze oceniony. Będą też mogli zainspirować się przykładami projektów firm, które już wykorzystały środki z Unii Europejskiej. Dowiedzą się też, które branże zostały włączone w tzw. inteligentne specjalizacje i jakie szanse na pozyskanie kapitału mają firmy działające w innych obszarach.

W nowej perspektywie unijnej na rozwój przedsiębiorczości przeznaczono 17 mld euro. To duża szansa dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Trzeba wiedzieć jak je pozyskać. Warsztaty pokażą to w przystępnej formie.

Celem warsztatów jest zainspirowanie przedsiębiorców dobrymi praktykami i przykładami wykorzystania funduszy europejskich oraz wyjaśnienie niezrozumiałych przepisów. Uczestnicy otrzymają też wskazówki, w jaki sposób uniknąć najczęściej popełnianych błędów przy wypełnianiu wniosków o dotacje unijne.

Warsztaty poprowadzą eksperci z firm doradczych wyspecjalizowanych w pozyskiwaniu funduszy europejskich i doradztwie w tym zakresie.

Warto wziąć udział. To ostatnie warsztaty w tym roku i jednocześnie ostatnie w ramach tegorocznego wydania Akademii Przedsiębiorcy.

Program warsztatów

 • 9:30 Rejestracja uczestników
 • 9:45 Przywitanie gości
 • 9:55 Nowe zasady przyznawania dotacji unijnych – większe wsparcie dla przedsiębiorców na poziomie regionalnym
 • 10:25 Jak wykorzystać krajowe programy operacyjne w rozwoju firmy? Praktyczne porady – specjalista z firmy doradczej PNO Consultans
 • 11:00 Dzięki funduszom unijnym osiągnął sukces. Przykłady projektów zrealizowanych przy wsparciu UE
 • 11:15 Jak bank może wspomóc Twoją Firmę w wyścigu po dotacje? – specjalista Banku Zachodniego WBK
 • 11:30 Instrumenty wspierające pozyskanie kapitału – specjalista Funduszu Poręczeń Kredytowych POLFUND
 • 11:45 Lunch
 • 12:30 Jak przejść skomplikowane procedury i uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas wypełniania wniosku o dotacje unijne? Warsztat dotyczący wypełniania wniosku aplikacyjnego – specjalista z firmy doradczej PNO Consultans
 • 13:45 Panel dyskusyjny
 • 14:00 Zakończenie

Organizatorzy zapraszają przedsiębiorców z Ząbek

Warsztaty odbywają się 9 grudnia, w środę, od godziny 9:30 do godziny 14:00 w Zielonce, Hotel u Pietrzaków, ulica Lipowa 20.

Więcej informacji i rejestracja na stronie www.akademia-przedsiębiorcy.pl i pod telefonem (infolinia) 22 500 94 80.

Co to jest Akademia Przedsiębiorcy?

Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski program 50. bezpłatnych warsztatów dla przedsiębiorców. W tym roku odbywa się po raz siódmy, pod hasłem „Jak wyprzedzić konkurencję w wyścigu po dotacje unijne”. Warsztaty są w całości poświęcone dotacjom unijnym dla przedsiębiorców, dostępnym w latach 2014-2020. Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy są Bank Zachodni WBK S.A. oraz Fundusz Poręczeń Kredytowych POLFUND S.A.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin