Main Menu

Lodowisko “pod chmurką” w Ząbkach otwarte! Zapraszamy!

Facebooktwitterlinkedin


Lodowisko „Biały Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 2 (Batorego 11) w Ząbkach otwarto 31 grudnia 2015 roku o godzinie 9:30. Wejście na teren lodowiska od ulicy Niepodległości. Lodowisko działa codziennie w godzinach 9:30-20:00. Wszyscy mile widziani!

Pogodowe figle – mieszkańcy Ząbek czekali na mróz

Po koniec roku pogoda spłatała figla wszystkim miłośnikom sportów zimowych. “Wiosenna” pogoda uniemożliwiała, mimo zapowiedzi, otwarcia ząbkowskiego lodowiska. „Biały Orlik” czekał na otwarcie od początku grudnia. Kolejne wyznaczane terminy mijały. Wszyscy czekali na mróz. I na nic zdało się zaklinanie pogody. Aż wreszcie przyszedł. Można było rozpocząć wylewanie lodowiska. Na „Białym Orliku” przy Szkole Podstawowej nr 2 (Batorego 11) można było rozpoczął kolejny sezon zimowego szaleństwa. Dziś (31 grudnia), w dniu otwarcia, przed południem nie było tłoku lecz chętnych do lodowej jazdy przybywało z każdą minutą.

Działanie lodowiska jest uzależnione  od pogody

Jak dowiedzieliśmy się od pana z obsługi technicznej obiektu, lodowisko będzie zamknięte jeśli temperatury na zewnątrz będą dodatnie i kiedy będzie padał deszcz. Właściciel lodowiska zastrzega sobie prawo czasowego wyłączenia obiektu z użytkowania m.in. z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Informacje o zamknięciu lodowiska będą podejmowane na bieżąco w zależności od warunków pogodowych i będą się ukazywały na stronie internetowej administratora – Szkoły Podstawowej nr 2.

W dni powszednie  w godzinach 9:30-16:00 pierwszeństwo korzystania z lodowiska mają szkoły i placówki oświatowe z Ząbek, w godzinach 17:00-20:00  lodowisko jest ogólnodostępne.

Uwaga! przerwy techniczne są w godzinach: 13:00-14:15, 16:30-17:00 i 20:00-21:00 oraz w zależności od potrzeb!

Przy lodowisku działa płatna wypożyczalnia łyżew i kasków czynna 15 minut przed każdą pełną godziną. Cena wypożyczenia łyżew wynosi 10 złotych.

Właścicielem lodowiska jest Urząd Miasta Ząbki, administratorem Szkoła Podstawowa nr 2.

Ząbkowska “lodowa” tradycja

Lodowisko w Ząbkach działa co roku od grudnia 2012 roku i zawsze cieszy dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Korzystanie z lodowiska jest bezpłatne. Korzystający muszą przestrzegać regulaminu, z którego treścią – niestety – nie zapoznają się na terenie lodowiska, przynajmniej na razie. Nie ma tam dostępnego tekstu regulaminu.

Przytaczamy kilka punktów regulaminu

 • Dzieci do lat 10 mogą przebywać na tafli lodowiska tylko pod opieką osoby dorosłej.
 • Na lodowisku obowiązuje bezwzględny nakaz jazdy w rękawiczkach, czapkach, a dzieci do lat 12 w kaskach ochronnych.
 • Wstęp na lodowisko następuje w czasie określającym pełną godzinę zegarową. Ostatnie wejście na taflę lodowiska możliwe jest o godzinie 19:00.
 • Na tafli lodowiska nie może przebywać jednocześnie więcej niż 50 osób.
 • Na terenie lodowiska obowiązują wynikające z niniejszego regulaminu oraz przepisów odrębnych, zakazy:
 1. używania łyżew do jazdy szybkiej, kijów i krążków hokejowych oraz wnoszenia innych przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla innych użytkowników lodowiska,
 2. stwarzania sytuacji niebezpiecznych poprzez urządzanie wyścigów, jazdę pod prąd i inne zabawy lub zachowania stwarzające zagrożenie dla użytkowników lodowiska,
 3. jazdy z dziećmi na rękach i podnoszenia innych osób w czasie jazdy na łyżwach,
 4. siadania na bandach lodowiska oraz przechodzenia przez nie,
 5. rzucania śniegiem,
 6. wchodzenia w butach bez łyżew na taflę lodowiska.

Tu znajdziesz REGULAMIN KORZYSTANIA Z LODOWISKA i jego uzupełnienie dotyczące wypożyczania łyżew w plikach PDF.

Godziny otwarcia lodowiska w najbliższe dni świąteczne

 • 31 grudnia 2015 (czwartek) – 9:30-15:00
 • 1 stycznia 2016 (piątek) – 15:00-20:00
 • 6 stycznia 2016 (Trzech Króli – środa) – 12:00-20:00

(foto: fotografikus.pl)

Facebooktwitterlinkedin