Main Menu

Mikołajki na mokro! Na miejskim basenie! Pływanie i nurkowanie!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek często korzystają z miejskiego basenuSpędzaliście Mikołajki na mokro? Nie! To macie okazję. W niedzielę, 6 grudnia, Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach (Słowackiego 21) od godziny 16:00 do 18:00 zaprasza na miejską pływalnie. Mnóstwo atrakcji w cenie biletu na basen! Dwie godziny basenowo-mikołajkowej zabawy.

Program zapowiada się efektownie.

Miasto Ząbki wybudowało basen

  • 16:00 – 16:30 Mikołajkowy aqua fitness dla wszystkich chętnych (basen rekreacyjny)
  • 17:00 – 17:30 Waterpolo czyli piłka wodna – ze względów bezpieczeństwa dla dzieci od lat 10-ciu (basen rekreacyjny)
  • 17:45 Pokaz akcji ratowniczej, przeprowadzonej przez ratowników MCS (basen sportowym)

Dodatkowo uczestnicy „mokrych” Mikołajek będą mogli na stanowisku z fantomem, poćwiczyć i nauczyć się jak wykonywać prawidłowo RKO czyli Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa.

Będzie można nauczyć się pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Prowadzący wytłumaczy i pokaże od czego zacząć, jak wykonuje się sztuczne oddychanie i pośredni masaż serca oraz ile powinno być wydechów i uciśnięć klatki piersiowej. To są rzeczy, które powinien wiedzieć każdy. To wiedza ratująca życie. Natychmiastowe podjęcie działań RKO przez świadków zdarzenia zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia trzykrotnie.

Na stanowisku do nurkowania będzie można się zapoznać ze sprzętem do nurkowania, a chętni mogą poczuć się jak ryba i spróbować swych sił pod wodą. Odpowiednio przeszkoleni trenerzy udzielą niezbędnego instruktarzu. Każdy chętny będzie mógł spędzić 5 minut pod woda w osprzęcie do nurkowania.

Mający żyłkę sportowej rywalizacji będą mogli wystartować w zawodach… zjazdu ze zjeżdżalni na czas. Zwycięzca otrzyma dyplom i słodki upominek.

Wszystko to w cenie biletu na basen!

Facebooktwitterlinkedin