Main Menu

Na łyżwy! Na Stare Miasto! Rusza lodowisko na Rynku!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek ruszają na lodowisko na Stare MiastoW sobotę, 5 grudnia, o godzinie 16:00 uroczyste otwarcie lodowiska na Rynku Starego Miasta. Rozświetlenie choinki i występy artystyczne. Konkursy dla dzieci. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wjechać na lód tuż po 16:30. Korzystanie z lodowiska będzie bezpłatne. 

Rok 2015 to trzeci sezon lodowiska na Starym Mieście. W ubiegłym roku bawiło się na nim tysiące osób. Ślizgali się dorośli i dzieci. W tym roku staromiejska ślizgawka będzie jeszcze fajniejsza. Lodowisko w kształcie pierścienia ułożone zostało wokół pomnika warszawskiej Syrenki. Jego średnica to ponad 14 m. Do dyspozycji łyżwiarzy jest blisko 600 metrów kwadratowych lodowej tafli.

Od godziny 13:00 do 19:00 obok żywej choinki, ustawionej tuż obok ślizgawki, działać będzie edukacyjne stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie i Lasów Miejskich-Warszawa. Atrakcje przygotowano nie tylko dla najmłodszych. Na stoisku będzie można m.in. własnoręcznie wykonać ozdoby, stroiki i kartki świąteczne. Przygotowano również konkursy, w których nagrodami będą m.in. książki o lasach.

Punktualnie o godzinie 16:00 rozpocznie się uroczystość, która uświetni otwarcie lodowiska. Rozświetlona zostanie choinka stojąca obok lodowiska, prezent od Lasów Państwowych, a także iluminacja wisząca bezpośrednio nad lodową taflą.

Następnie na taflę wyjadą łyżwiarze z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Euro 6”. Podczas występu młodych sportowców zobaczyć będzie można m.in. taneczne pokazy zarówno w wykonaniu grup jak i solistów.

Już o godzinie 16:30 pierwsi chętni będą mogli wejść na lód. Pierwsze chwile na ślizgawce uatrakcyjni występ chóru Sienna Gospel Choir z repertuarem zimowo-świątecznym.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta będzie otwarte przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 21:00. Wstęp na ślizgawkę będzie bezpłatny. Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy, a także skorzystać z usług ostrzenia łyżew.

Dobrą zabawę na ślizgawce popsuć mogą jedynie wysokie temperatury oraz silne opady deszczu. Lodowisko przystosowane jest do pracy nawet przy temperaturze plus 10°C, jednakże deszcze mogą znacznie pogorszyć stan tafli lodu.

(foto: UM st. Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin