Main Menu

Na warszawskiego sylwestra komunikacją miejską! Ułatwienia!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek mogą spędzić Sylwestra w Warszawie

Na Sylwestra na błoniach Stadionu Narodowego najlepiej dojechać komunikacją miejską, drugą linią metra M2, pociągami SKM i KM, autobusami i tramwajami. Dodatkowe linie ułatwią uczestnikom dojazd i powrót z imprezy sylwestrowej. Ułatwi to też poruszanie po Warszawie innym imprezowiczom.

W czwartek – 31 grudnia – autobusy, tramwaje, metro i pociągi SKM będą kursowały według rozkładów jazdy obowiązujących w dzień powszedni.

Na ulice nie wyjadą autobusy linii 304, 319, 320, 334, 356 i 379, zostaną zawieszone podjazdy do szkół dla linii 153, 163 i 164 a część linii nie będzie realizowała wybranych kursów.

Nie będą kursowały tramwaje linii 14, 25 i 41.

Dojazd na imprezę sylwestrową

Na miejskiego sylwestra najlepiej dojechać drugą linią metra M2, pociągami SKM i KM, autobusami i tramwajami.

W godzinach 20:00-24:00 zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa 77, która będzie kursowała co około 10 minut na trasie: Plac Narutowicza – Aleja Zieleniecka. W tych samych godzinach częściej, co ok. 10 min., będą kursowały autobusy linii 509, na trasie: Nowodwory – Gocław.

Wyłączenia z ruchu w okolicach Stadionu Narodowego

Miasto Ząbki bawi się w Sylwestra

Dojazdy na Sylwestra – okolice Stadionu Narodowego

Już od 23 grudnia wprowadzono zakazy parkowania na błoniach Stadionu Narodowego oraz okolicznych ulicach: Sokolej, Siwca i bocznej jezdni przy rondzie Waszyngtona od strony parku Skaryszewskiego (pomiędzy aleją Waszyngtona a aleją Zieleniecką)

Na ulicach w okolicy Stadionu Narodowego trzeba liczyć się z ograniczeniami w ruchu drogowym. W czwartek, 31 grudnia, od godziny 6:00 nie będzie można wjeżdżać na błonia stadionu, a ulica Sokola będzie zamknięta dla ruchu. Na trasę objazdową (ulicami Targową i Kijowską, do pętli Dworzec Wschodni) będą skierowane autobusy linii 202.

Około godziny 20:00 zostanie zamknięta dla ruchu ulica Zamoyskiego (na odcinku od ulicy Zamoście do ulicy Targowej). Trasy zmienią autobusy linii 125 i 135, które będą kursowały ulicą Targową.

Od godziny 23:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie Aleja Zieleniecka. Na trasy objazdowe (aleją Waszyngtona, przez rondo Wiatraczna i ulicą Grochowską) będą skierowane tramwaje linii 7, 22 i 77 (linia 77 do pętli Wiatraczna). Trasy zmienią również wszystkie autobusy kursujące tą ulicą (pojadą Wybrzeżem Szczecińskim lub ulicą Grochowską). Normalny ruch zostanie przywrócony 1 stycznia o godzinie 6:00 rano.

Uwaga! Policja może podjąć decyzję o zamknięciu ciągu Aleje Jerozolimskie – most Poniatowskiego – aleje Poniatowskiego na odcinku od ronda Gaulle’a do ronda Waszyngtona oraz ulicy Zamoście (Trasa Świętokrzyska) od ulicy Wybrzeże Szczecińskie do ulicy Zamoyskiego.

Po wyłączeniu z ruchu kołowego alei i mostu Poniatowskiego oraz alej Jerozolimskich wszystkie linie autobusowe i tramwajowe, kursujące tymi ulicami, zostaną skierowane na objazdy. Autobusy pojadą m.in. przez most Łazienkowski, Nowy Świat, ulicami Grochowską i Saską. Tramwaje po stronie praskiej będą kursowały ulicą Grochowską, a po stronie zachodniej dojadą jedynie do pętli plac Starynkiewicza.

Powrót z imprezy sylwestrowej

Miasto Ząbki i mieszkańcy bawią się na Sylwestra

Powroty z Sylwestra – okolice Stadionu Narodowego

Będą wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów, tramwajów i metra, które umożliwią uczestnikom imprezy szybki i sprawny powrót do domów.

Tramwaje linii 2, 3, 26 i 35 będą kursowały przez całą noc, w godzinach 23:00-1:00 z częstotliwością co 7,5 minuty, a następnie co 10 minut.

Przez całą noc będzie jeździło metro. W godzinach 20:00-1:30 pociągi pierwszej linii M1 będą wjeżdżały na stacje co 5 minut, a drugiej M2 co 3 minuty. W godzinach 1:30-3:00 metro, na obu liniach, będzie kursowało co 10 minut, a po godzinie 3:00 – co 15 minut.

Częściej niż normalnie, co 10-15 minut, będą kursowały autobusy wybranych linii nocnych.

Na ulice wyjadą również linie nocne N50, N52, N56 i N58 (będą jeździły według rozkładów weekendowych).

Przez całą noc będą kursowały autobusy linii  507.

Będą uruchomione dodatkowe linie autobusowe 903 (Aleja Zieleniecka – Bródno-Podgrodzie) i 904 (Berezyńska – Wiatraczna). Będą również dodatkowe kursy autobusu linii 509 (na trasach aleja Zieleniecka – Gocław i aleja Zieleniecka – Nowodwory).

Na tory wyjadą dodatkowe pociągi KM i SKM, które umożliwią powrót z imprezy.

Ze względów bezpieczeństwa przystanek kolejowy Warszawa Stadion będzie zamknięty w godzinach 23:30-3:00. Pociągi w tym czasie będą kursowały z Dworca Warszawa Wschodnia przez Dworzec Centralny z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście oraz Warszawa Ochota.

(foto: ZTM Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin