Main Menu

Otwarcie sezonu zimowego… nad Wisłą! Nuda wykluczona!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek otwierają sezon zimowy nad Wisłą

Rodzinne warsztaty stolarskie, spacery nordic walking, konsultacje dietetyczne, występy bębniarzy i ognisko – to niektóre z atrakcji przygotowanych na otwarcie zimowego sezonu nad Wisłą! W weekend, 12-13 grudnia, w godzinach 10:00-16:00 Warszawa zaprasza na plażę Poniatówka. Wstęp wolny!

Sport zimową porą

Na miłośników aktywnego wypoczynku czekać będą liczne atrakcje na świeżym powietrzu. Jedną z nich będzie nordic walking. Szybki marsz ze specjalnymi kijkami to trening angażujący wszystkie partie mięśni i polecany każdemu bez względu na wiek.

Osoby głodne wyzwań będą mogły wziąć udział w biegu na nartorolkach ścieżką wzdłuż Wisły. W razie opadów śniegu nartorolki będzie można zmienić na narty biegowe.

Na Poniatówce odbędą się również zajęcia fitness z wykorzystaniem specjalnej choreografii. Podczas treningu będzie można poznać tajniki street workout, czyli obecnie jednej z najpopularniejszej metody aktywności fizycznej polegającej na wykorzystaniu elementów przestrzeni miejskiej do ćwiczeń.

Porządny zastrzyk endorfin gwarantowany!

Jak żyć zdrowo

Dla wszystkich zainteresowanych uzyskaniem indywidualnych porad, dotyczących stanu zdrowia będą dostępne konsultacje z dietetykiem oraz fizjoterapeutą. Specjaliści opowiedzą o tym jak żyć zdrowo oraz jak bezpiecznie uprawiać sport o każdej porze roku. Pomogą dobrać odpowiednią dietę, a także odpowiedzą na wszelkie pytania.

Kreatywni mile widziani

Podczas wydarzenia znajdzie się również coś dla kreatywnych. Dzieci z rodzicami będą mogły wziąć udział w warsztatach stolarskich i stworzyć z drewna m.in. zimowe budki dla ptaków.

Ognisko

Grillowaliście nad Wisłą tylko w lecie? Organizatorzy pokażą, że w zimie też się da. Przygotowali olbrzymie ognisko, przy którym ogrzejecie się i upieczecie kiełbaski. Będą też na Was czekały ciepłe napoje.

Całość umili występ bębniarzy, którzy zaprezentują swój autorski program. Ich występ będzie zwieńczeniem całodziennych aktywności. Muzyków znamy bardzo dobrze. Potrafią zrobić prawdziwe show i rozgrzać publikę!

Konkursy

Podczas obu dni wydarzenia, 12-13 grudnia, na plaży przy moście Poniatowskiego, organizowanie będą również konkursy z licznymi nagrodami. Każdy uczestnik gotowy na zimową zabawę znajdzie dla siebie coś interesującego i aktywnie spędzi czas blisko natury, z dala od zgiełku miasta.

Goście

Wspólnie z partnerami – morsami, łucznikami, siatkarkami czy kajakarzami – odwiedzający będą mogli udowodnić, że nad Wisłą można aktywnie spędzać czas, uprawiać sport, spotykać się ze znajomymi, a przy tym dobrze się bawić również zimą!

Na Poniatówce pojawią się siatkarki drużyny Wisła Warszawa. Dziewczyny grają w I lidze i radzą sobie bardzo dobrze. Ponadto przypłyną śmiałkowie na kajakach (sobota, 12:30-14:30).  Łucznicy zaproszą na Wiślaną Ścieżkę Łuczniczą (sobota i niedziela, 10:00-14:00, pomiędzy ulicą Fieldorfa a mostem Siekierkowskim, bezpośrednio przy Wiśle). I nie uwierzycie? Niemal 40 śmiałków dokona niesamowitego wyczynu i wejdzie do lodowatej Wisły! Wszystko po to by pobić Rekord Guinessa (niedziela, 11:00-12:30). Krakowski Klub Morsów Kaloryfer zobaczymy na trasie od bulwaru im. Jana Karskiego do plaży Rusałka (ZOO). Start – nowy odcinek bulwaru im. Jana Karskiego, koniec – plaża Rusałka (ZOO)

Będziecie mieli w czym wybierać.  Wszystko odbywać się będzie na świeżym powietrzu i – nie martwcie się o pogodę – w ogrzewanych namiotach (większość atrakcji).

Udział zarówno w konkursach, jak i w całym wydarzeniu jest bezpłatny.

Facebooktwitterlinkedin