Main Menu

Rusza Zimowy Plac Defilad! Lodowisko! Multimedialna choinka!

Facebooktwitterlinkedin

Choinka w mieście Ząbki

12 grudnia o godzinie 17:00 na Płycie Głównej Placu Defilad startuje Zimowy Plac Defilad. Rusza miejskie lodowisko i zimowa strefa kultury. „Zapłonie” 23-metrowa, multimedialna choinka, na której będą wyświetlane zdjęcia i życzenia wysyłane przez internet. Warto zobaczyć!

Przy Trybunie Honorowej przed wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki rusza miejskie lodowisko. Od grudnia do marca będzie przy nim działać przyjazna wielopokoleniowym uczestnikom strefa kulturalno-sportowo-rozrywkowa.

Lodowisko na Placu Defilad my być przede wszystkim otwartą przestrzenią dla mieszkańców. Podstawowym zadaniem będzie stworzenie odpowiedniej atmosfery: muzyka, światło i wizualizacje zapewnią bywalcom lodowiska komfort i przyjemność zimowego relaksu.

Lodowisko ma być pretekstem do promocji sportów zimowych. Razem m.in. z klubami łyżwiarstwa figurowego, curlingu, uczniowskimi klubami hokejowymi, organizatorzy będą pokazywać, jak można aktywnie spędzać czas zimą. Będą otwarte szkółki, w których chętni będą mogli poznawać różne techniki sportowe.

Obok lodowiska powstanie zimowa strefa kultury. Weekendowe sety dj’skie, koncerty w pawilonie i pokazy filmów uzupełnią ofertę sportową, będą też propozycją spędzenia czasu dla opiekunów dzieci bawiących się na lodowisku.

O godzinie 17:00 w sobotę (12 grudnia) nastąpi oficjalne uruchomienie 23-metrowej multimedialnej choinki. Ta artystyczna instalacja uzupełni świąteczny krajobraz Warszawy. Wyświetlane na choince animacje, wzbogacą także „zdjęcia-bombki” gości Placu, które będzie można wykonać na miejscu i przesłać „do choinki”.

„Zapaleniu” choinki będzie towarzyszyć występ Grupy Wokalnej Pałacu Młodzieży.

W internecie będzie udostępniony specjalny szablon choinki, w który każdy będzie mógł wpisać swój własny wzór i złożyć świąteczne życzenia dla bliskich. Część nadesłanych prac będzie wyświetlana na placu i multimedialnej choince.

Na Placu Defilad uruchomiona zostanie również specjalna „Strefa Dobrej Energii”, w której mieszkańcy stolicy mogą skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich jest GIF-budka, z której  animacje  wyświetlane są na Multimedialnej Choince oraz przesyłane pod wskazane adresy e-mail. Stworzoną przez siebie grafikę i życzenia dla najbliższych można także umieścić na Choince za pośrednictwem aplikacji udostępnionej na stronie www.DobraEnergiaNaSwieta.pl oraz na profilu RWE Lab na Facebooku.

Goście będą mieli także możliwość bezpłatnego naładowania smartfonów i tabletów na energetycznej ławeczce oraz skorzystania z bezpłatnej strefy Wi-Fi.

Interaktywna Choinka na Placu Defilad zyska po Świętach sylwestrowo-noworoczną odsłonę i funkcjonować będzie do 3 stycznia 2016 roku.

Lodowisko przed Pałacem Kultury otwarte będzie do końca lutego 2016 roku.

Facebooktwitterlinkedin