Main Menu

Uczniowie z Targówka „za” mostem Krasińskiego! Zabawny happening!

Facebooktwitterlinkedin

Uczniowie z Targówka popierają budowę mostu krasińskiego2 grudnia około 13:00 młodzież ze szkół z Targówka zebrała się przy skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Rembielińskiej. Wzięli udział w happeningu, popierającym budowę mostu Krasińskiego. Byli też przedstawiciele zarządu i rady dzielnicy Targówek.

Targówek „walczy” o budowę mostu Krasińskiego. Dziś odbył się happening młodzieży. Jutro nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy. Te działania mają być przeciwwagą na protesty mieszkańców Żoliborza.

Happening młodzieży to kolejna akcja po skierowaniu petycji do Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy (pisaliśmy o tym w tekście „Most Krasińskiego dobry dla Ząbek? Uważasz, tak! Podpisz petycję!”).

Organizatorem happeningu,  popierającego budowę mostu Krasińskiego, była Młodzieżowa Rada Dzielnicy Targówek. Hasłem spotkania był slogan „Kolejny most to ważna sprawa, skorzysta z tego cała Warszawa”.

Most Krasińskiego ułatwienie dla miasta Ząbki

Happening wspierający budowę mostu Krasińskiego zgromadził licznie młodzież

Młodzi ludzie zebrali się w pobliżu skrzyżowania ulicy Matki Teresy z Kalkuty i Rembielińskiej, w miejscu, gdzie ma przebiegać trasa mostu Krasińskiego.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Zarządu i Rady Dzielnicy Targówek. „Gośćmi” organizatorów happeningu byli też Burmistrz Dzielnicy Sławomir Antonik i Przewodniczący Rady Dzielnicy Krzysztof Miszewski. Burmistrz Targówka przemówił do zebranych. Krótko omówił plany budowy mostu, podkreślił jego ważność dla rozwoju Targówka i podziękował młodzieży za wsparcie.

Ząbli zadowolone z planów budowy mostu Krasińskiego

Burmistrz Dzielnicy Targówek zwrócił się do zgromadzonej młodzieży

Uczniowie szkół z Targówka wznosili odpowiednie do tematu happeningu okrzyki, wspierające budowę mostu: „Chcemy dobrej komunikacji dla naszej dzielnicy!”, „Tu zaczyna się Warszawa, nowy most ważna sprawa”, „Młodzi mostu potrzebują, bo swój cenny czas szanują”. Mieli też plakaty z takimi hasłami.

Most Krasińskiego ułatwienie dla miasta Ząbki

Młodzież przygotowała transparenty z hasłami popierającymi budowę mostu Krasińskiego

Wydaje się jednak, że nie wszystkie hasła były zbyt jasne. Mieliśmy problem z hasłem „Chcemy mieć bliżej do szkoły!”. Nie udało się ustalić, czy to młodzi z Targówka chcą chodzić do szkół na Żoliborzu (bo być może, te na Targówku nie są zbyt dobre), czy może grupa młodych Żoliborzan wybrała szkoły na Targówku i chcą szybciej do nich docierać.

Ząbki z Targówkiem popierają budowę mostu Krasińskiego

Nie wszystkie hasła były zbyt jasne – Chcemy mieć bliżej do szkoły???

Biorąc pod uwagę wiek większości zgromadzonych i czas ewentualnej budowy mostu i trasy, to ułatwienia będą dotyczyć raczej młodszego rodzeństwa, a w pesymistycznym scenariuszu, dzieci.

Kampania Targówka dla wsparcia budowy mostu Krasińskiego trwa. 3 grudnia kolejna odsłona. O godzinie 16:30 nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Targówek w sprawie „budowy mostu dla Targówka”. Rada Dzielnicy liczy na liczny udział mieszkańców Targówka.

Miasto Ząbki czeka na nowe drogi

Przedstawiciele Zarządu i Rady Dzielnicy Targówek wyraźnie zadowoleni z happeningu

Działa też specjalny fanpage na Facebooku TakDlaMostuKrasinskiego utworzony przez mieszkańców Targówka.

Można podśmiewywać się ze „spontanicznego” spotkania uczniów w czasie godzin lekcyjnych i kolejnych „spontanicznych” wystąpień, wspierających budowę mostu Krasińskiego, ale to też dobra nauka dla mieszkańców Ząbek, jak trzeba walczyć „o swoje”.

Miasto Ząbki i burmistrz Ząbek mogą brać przykład z Targówka

Uczniowie szkół z Targówka dzielnie prezentowali swoje transparenty

Facebooktwitterlinkedin