Main Menu

Wielka iluminacja rozpocznie sezon świąteczny!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek szykują się do świątW sobotę, 5 grudnia, o godzinie 17:00 zalśni wielka świąteczna iluminacja Warszawy. Na placu Zamkowym rozbłyśnie choinka. Świątecznie oświetlonym Traktem Królewskim przejdzie parada Świętego Mikołaja. Impreza startuje już o 15:00. Przybywajcie! Atrakcje dla dzieciaków!

Na plac Zamkowy warto przyjść z dziećmi, bo to one mają pomóc w znalezieniu komety, która rozświetli 27-metrowa choinkę.

O godzinie 17:00 na scenie przy Zamku Królewskim pojawią się baśniowe postaci oraz elfy, które towarzyszyć będą Świętemu Mikołajowi. Nastrojowe utwory zaśpiewają dzieci z zespołu „Fasolki”, a zespół „Mazowsze” zaprezentuje bogactwo tradycyjnych pieśni i wspólnie ze zgromadzonymi zaśpiewa ulubione kolędy. Wystąpią też trombici z Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Atrakcji nie zabraknie dla nikogo.

Wspólnie, z pomocą zgromadzonych dzieciaków, zostanie zapalona najpiękniejsza choinka w mieście, a cały Trakt Królewski i wszystkie iluminowane ulice rozbłysną świątecznymi barwami. Świątecznymi lampkami rozjarzy się cały Trakt Królewski, aż do Wilanowa.

Zaraz potem ruszy barwny orszak Świętego Mikołaja, który przejdzie od ulicy Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, aż do ulicy Chmielnej.

Warto to zobaczyć  i pójść z placu Zamkowego do ronda  de Gaulle’a we wspólnej paradzie ze Świętym Mikołajem, zespołem Mazowsze i miejskimi maskotkami –  misiem Ursynkiem, Panem Kropelką, kapitanem Wyderką, Krecikiem z metra i Bilecikiem ZTM.

Pachnące pierniki, życzenia tradycyjne….

Miasto Ząbki będzie miało świąteczną iluminację

W zeszłym roku było kolorowo i…

Rodzice z dziećmi powinni się zjawić na placu Zamkowym wcześniej. Atrakcją będzie świąteczny namiot, w którym będzie można poczuć się, jak wyjątkowy cukiernik. Od godziny 15:00 do 19:00 będzie można świeżo upieczone, pachnące pierniczki, własnoręcznie udekorować, ozdobić lukrem i innymi dodatkami i zabrać je, jako choinkową ozdobę do domu.

Podczas pachnącej i smakowitej akcji „Warszawa, cukiernik, kartki i piernik” będzie można wysłać świąteczne życzenia – tradycyjnie, pisząc pozdrowienia na kartce. Na chętnych czekać będą przepiękne kartki prezentujące Warszawę w ciepłej, świątecznej odsłonie. Na miejscu pracownicy Poczty Polskiej przybiją specjalny, okolicznościowy stempelek i kartka będzie gotowa do wysłania.

W namiocie świątecznym zostanie także uruchomiony punkt dla osób słabowidzących i niewidomych, w którym podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni „Nowa praca niewidomych” będą pisać kartki świąteczne w alfabecie Braille’a.

Kto nie zdąży w sobotę napisać pozdrowień będzie jeszcze mógł to zrobić w niedzielę, 6 grudnia, na Krakowskim Przedmieściu przy Domu Polonii, od godziny 12:00 do 20:00 lub w przyszłą w sobotę, 12 grudnia, na Jarmarku Świątecznym przy  Stadionie Narodowym, od godziny 10:00 do 20:00.

… i wirtualne

Miasto Ząbki szykuje się do Świąt

…wesoło

Organizatorzy zachęcają wszystkich do fotografowania mieniącego się tysiącami światełek Starego Miasta i Traktu Królewskiego. Wystarczy zrobić zdjęcie, udostępnić je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie i oznaczyć  hashtagiem  #swiatecznamoc. Wszystkie opisane w ten sposób zdjęcia i krótkie filmy stworzą niepowtarzalny reportaż z „Wielkiej iluminacji” oczami jej uczestników. Taką świąteczną relację organizator imprezy, Stołeczna Estrada, przekaże prosto do Tajlandii. Dzięki wspólnym działaniom Maciek Klimkowicz, autor bloga podróżniczego „Skok w bok”, którego od czterech lat otaczają na co dzień tropikalne palmy, poczuje atmosferę zbliżających się Świąt. (Skok w Bok Blog zdobył nagrodę Traveler 2012 National Geographic w kategorii blog travelerowca. Wcześniej trafił do ścisłego finału konkursu na Blog Roku 2011 i został uznany za trzeci najlepszy blog podróżniczy w Polsce przez miesięcznik Press.

Wszystkie indywidualne relacje oznaczone do 7 grudnia #swiatecznamoc wezmą udział w konkursie. Najciekawsze zdjęcia zostaną również wydrukowane w gazecie codziennej Metrocafe.pl.

(foto: UM st. Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin