Main Menu

Fotorelacja

Wieża na Bardowskiego! Gotowa?

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek czekają na otwarcie wieży na Bardowskiego

Konstrukcja wieży widokowej ze ścianką wspinaczkową nad brzegiem „zalewu Bardowskiego”, największa atrakcja terenu wypoczynkowego, jest gotowa. Prezentuje się okazale i wygląda świetnie. Pozostają prace wykończeniowe. Czy wiosną będą mogli z niej korzystać  odwiedzający zalew?

Wieża ma 23 metry wysokości. Z jej wierzchołka widać nie tylko elektrociepłownię, ale także panoramę Ząbek i Targówka Fabrycznego. Taras widokowy z pewnością będzie dużą atrakcją.

Prace bacznie obserwuje inwestor Urząd Dzielnicy Targówek. Budowę na bieżąco nadzorują inżynierowie i specjaliści z Wydziału Inwestycji Urzędu. 11 grudnia odbyła się kolejna kontrola inspektorów Urzędu Dzielnicy, którzy przeprowadzili kontrolę terenu przy zbiorniku wodnym.

Wieża widokowa posiada unikalną i nowatorską konstrukcję. Być może dlatego sprawiała tak duże trudności projektującym i wykonawcom. W stosunku do pierwotnego planu jej oddanie do użytku zwiedzającym jest sporo opóźnione.

Gotowa wieża widokowa z pewnością będzie stanowiła znakomitą atrakcję nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Targówek i Ząbek, którzy mają do niej najbliżej, ale również dla osób odwiedzających teren zalewu sporadycznie, zwabionych piękną panoramą miasta z tarasu widokowego.

W oczekiwaniu na oddanie do użytku zwiedzającym, proponujemy porównanie grudniowych zdjęć z wizualizacją projektantów.

(opr. i foto na podstawie materiałów UD Targówek)

Facebooktwitterlinkedin