Main Menu

Fotorelacja

Wieża na Bardowskiego! Gotowa?

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Mieszkańcy Ząbek czekają na otwarcie wieży na Bardowskiego

Konstrukcja wieży widokowej ze ścianką wspinaczkową nad brzegiem „zalewu Bardowskiego”, największa atrakcja terenu wypoczynkowego, jest gotowa. Prezentuje się okazale i wygląda świetnie. Pozostają prace wykończeniowe. Czy wiosną będą mogli z niej korzystać  odwiedzający zalew?

Wieża ma 23 metry wysokości. Z jej wierzchołka widać nie tylko elektrociepłownię, ale także panoramę Ząbek i Targówka Fabrycznego. Taras widokowy z pewnością będzie dużą atrakcją.

Prace bacznie obserwuje inwestor Urząd Dzielnicy Targówek. Budowę na bieżąco nadzorują inżynierowie i specjaliści z Wydziału Inwestycji Urzędu. 11 grudnia odbyła się kolejna kontrola inspektorów Urzędu Dzielnicy, którzy przeprowadzili kontrolę terenu przy zbiorniku wodnym.

Wieża widokowa posiada unikalną i nowatorską konstrukcję. Być może dlatego sprawiała tak duże trudności projektującym i wykonawcom. W stosunku do pierwotnego planu jej oddanie do użytku zwiedzającym jest sporo opóźnione.

Gotowa wieża widokowa z pewnością będzie stanowiła znakomitą atrakcję nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Targówek i Ząbek, którzy mają do niej najbliżej, ale również dla osób odwiedzających teren zalewu sporadycznie, zwabionych piękną panoramą miasta z tarasu widokowego.

W oczekiwaniu na oddanie do użytku zwiedzającym, proponujemy porównanie grudniowych zdjęć z wizualizacją projektantów.

(opr. i foto na podstawie materiałów UD Targówek)

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin