Main Menu

Lodowisko w Ząbkach lepsze niż dieta!

Facebooktwitterlinkedin

DSC_0360
Jazda na łyżwach to sposób na utrzymanie dobrej kondycji. Pozwala spalić dużo kalorii i pobudza do pracy wszystkie mięśnie. To świetna zabawa bez względu na wiek. Lodowisko w Ząbkach (Batorego 11) czeka na wszystkich, nie tylko spalających zbędne kalorie.

Na ząbkowskim lodowisku „Biały Orlik”, przy Szkole Podstawowej nr 2 (Batorego 11), chętnych do aktywnego spędzania czasu nie brakuje. Wśród łyżwiarzy można spotkać ludzi w różnym wieku. Dziadków oczekujących na wnuki szalejące na łyżwach i maluchy przyczepione szelkami do rodzica, po raz pierwszy wypróbowują „wspólne siły”. Wszyscy wspaniale się bawią.

„Biały Orlik” w Ząbkach do końca zimy!

Jak długo mieszkańcy Ząbek będą mogli korzystać z miejskiego lodowiska? Do zakończenia sezonu zimowego! Jednak nie dłużej niż do marca 2016 roku, w zależności od warunków atmosferycznych. Lodowisko może funkcjonować w temperaturze poniżej 15 stopni Celcjusza, powyżej tej temperatury, lodowisko trzeba wyłączyć z użytkowania, bo lód pęka i nie zachowuje swojej konsystencji – takie informacje przekazali nam pracownicy Urzędu Miasta Ząbki.

Uwaga w ferie!

W czasie ferii zimowych na lodowisku będą organizowane zajęcia dla dzieci biorących udział w organizowanej przez miasto Ząbki „Zimie w mieście 2016”.

Godziny otwarcia lodowiska w Ząbkach

Lodowisko działa codziennie od godziny 9:00 do godziny 20:00.  Lodowisko może zostać zamknięte z powodu złych warunków atmosferycznych. Informacje o zamknięciu lodowiska będą podawane na stronie administratora – Szkoły Podstawowej nr 2 .

W dni powszednie  w godzinach 9:30-16:00 pierwszeństwo korzystania z lodowiska mają szkoły i placówki oświatowe z Ząbek, w godzinach 17:00-20:00  lodowisko jest ogólnodostępne.

Uwaga! przerwy techniczne są w godzinach: 13:00-14:15, 16:30-17:00 i 20:00-21:00 oraz w zależności od potrzeb!

Przy lodowisku działa płatna wypożyczalnia łyżew i kasków czynna 15 minut przed każdą pełną godziną. Cena wypożyczenia łyżew wynosi 10 złotych.

Na terenie lodowiska można już zapoznać się z Regulaminem, a korzystający z lodowiska muszą znać i przestrzegać Regulaminu! W artykule LODOWISKO „POD CHMURKĄ” w ZĄBKACH OTWARTE! ZAPRASZAMY! , pisaliśmy o tym, że nie ma Regulaminu na terenie lodowiska. Czyżby pomogło?

Na lodowisko wchodzi się od strony ul. Niepodległości.

Jakie korzyści daje łyżwiarstwo?

Godzina jazdy na łyżwach pozwala spalić od 300 do 800 kalorii. Wszystko zależy od intensywności ruchów, a nawet od ubrania. Zaletą jazdy na łyżwach jest również to, że w jej trakcie angażowane są do pracy niemal wszystkie mięśnie, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni nóg, brzucha, ramion, obręczy barkowej i pleców. I po co dieta.

Pogoda dopisuje, zapraszamy wszystkich na lodowisko.

(korzystaliśmy z materiałów www.portal.abczdrowie.pl)

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)