Main Menu

Nowy rozkład “ząbkobusów”! Zmiana trasy „Ząbki-1”! Urealnione czasy!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek często korzystają z "ząbkobusów"

Uwaga! Od poniedziałku, 21 grudnia, obowiązuje nowy, zmieniony rozkład jazdy dla „ząbkobusów”. Ulega też zmianie trasa linii „Ząbki-1”. Powrót na „starą” trasę. Czasy przejazdów dostosowano do aktualnych warunków drogowych. Nowe i przywrócone „zawieszone” przystanki.

Urząd Miasta Ząbki poinformował, że w związku z zakończeniem prac na ulicy Wyzwolenia ulega zmianie trasa linii „Ząbki-1” dla „wariantu Piłsudskiego”.

Autobus, jadący w kierunku centrum handlowego M1, pojedzie „starą trasą” ulicami: Skorupki, Langiewicza, Wyzwolenia i 3 Maja. Na trasie ponownie będą funkcjonowały „zawieszone” przystanki: „Langiewicza” (przy ulicy Langiewicza) oraz „Legionów” (przy ulicy 3 Maja, na wysokości ośrodka zdrowia).

Ząbkobusy cieszą mieszkańców Ząbek i Urząd Miasta Ząbki

Autobusy w „wariancie Piłsudskiego”, jadące z południa w kierunku centrum handlowego Marki, również będą zatrzymywały się na przystanku „MCS-Basen” (przy ulicy Stefczyka, na wysokości miejskiej pływalni).

Od 21 grudnia autobus linii „Ząbki-1”, jadący w kierunku Centrum Handlowego M1, nie będzie już kursował ulicą Orlą i zatrzymywał się na przystanku „Orla 01” (przed rondem). W zamian, dla linii „Ząbki-1”, będzie funkcjonował pobliski przystanek „Legionów” przy ulicy 3 Maja.

W rozkładzie linii „Ząbki-2” uwzględniono dodatkowy przystanek „na żądanie” przy ulicy Strażackiej (w Rembertowie) – przystanek  “Kordiana 01”. Zatrzymywanie się autobusów „ząbkowskich” na tym przystanku wprowadzono na wniosek osób korzystających z pobliskiej przychodni rehabilitacyjnej w Rembertowie.

Kursy autobusów obu linii „ząbkowskich” skoordynowano, z obowiązującymi od połowy grudnia, nowymi rozkładani jazdy pociągów, zatrzymujących się na przystankach PKP Rembertów i PKP Ząbki.

W nowym rozkładzie jazdy „ząbkobusów” urealniono czasy przejazdów między przystankami, dostosowując rozkład do panujących obecnie warunków ruchu.

Dokładniejsze informacje do pobrania w plikach PDF.

Tabela rozkładu linii Ząbki-1 (ważna od 21 grudnia 2015)

Tabela rozkładu linii Ząbki-2 (ważna od 21 grudnia 2015)

Tabliczki przystankowe linii Ząbki-1 (ważne od 21 grudnia 2015)

Tabliczki przystankowe linii Ząbki-2 (ważne od 21 grudnia 2015)

Układ linii autobusowych (mapa komunikacji) w Ząbkach (ważny od 21 grudnia 2015)

(opr. na podstawie informacji UM Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin