Main Menu

Profil zaufany ePUAP załatwisz już w Ząbkach!

Facebooktwitterlinkedin

Miasto Ząbki ma punkt potwierdzający profil zaufany ePUAP

Profil zaufany, pozwalający korzystać z platformy ePUAP, można już potwierdzić w Ząbkach. Punkt potwierdzeń znajduje się w budynku trybuny głównej “Dolcan Arena” MOSiR przy ulicy Słowackiego 21. Profil Zaufany to rodzaj bezpłatnego podpisu cyfrowego.

Profil Zaufany to metoda potwierdzania tożsamości obywatela Polski w elektronicznych systemach administracji państwowej i samorządowej. Stanowi alternatywę dla cyfrowego podpisu kwalifikowanego, który jest płatny. Pozwala między innymi na wnoszenie do urzędów podań, wniosków, skarg, opłat i deklaracji drogą elektroniczną, bez osobistej wizyty w urzędzie.

By uzyskać Profil Zaufany należy złożyć odpowiedni wniosek poprzez ePUAP (www.epuap.gov.pl), po czym udać się z dowodem osobistym lub paszportem do punktu potwierdzającego.

W Ząbkach punkt potwierdzający rozpoczął działanie w budynku trybuny głównej „Dolcan Arena” MOSiR przy ulicy Słowackiego 21. Punkt działa w poniedziałek w godzinach 10:00-18:00, od wtorku do czwartku w godzinach 8:00-16:00, w piątek od godziny 7:15 do 15:00.

Profil Zaufany jest ważny przez 3 lata, przy czym można go przedłużyć przez ePUAP.

Czym jest ePUAP?

ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Platforma pozwala załatwić wiele spraw urzędowych, korzystając ze strony www.epuap.gov.pl.

Jak korzystać z platformy ePUAP?

Aby załatwić sprawę urzędową przez internet za pomocą platformy ePUAP, trzeba mieć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić Twoją tożsamość. Chodzi o to, aby nikt przez internet nie mógł się pod Ciebie podszyć.

Witryna obywatel.gov.pl, pozwalająca załatwić wiele spraw urzędowych przez internet bez wychodzenia z domu, również korzysta z profilu zaufanego platformy ePUAP.

Dzięki Profilowi Zaufanemu potwierdzasz, kim jesteś.

Jak założyć profil zaufany?

  1. Wejdź na stronę ePUAP.
  2. Załóż konto.
  3. Wypełnij wniosek o założenie profilu zaufanego.
  4. Znajdź najbliższy punkt potwierdzający i udaj się do niego, by potwierdzić założenie profilu zaufanego.
Facebooktwitterlinkedin