Main Menu

Seria awarii wodociągów w Ząbkach! Pechowa Powstańców!

Facebooktwitterlinkedin

 

DSCN2138Trzecia, styczniowa awaria przewodu wodociągowego w ulicy Powstańców w Ząbkach! 28 stycznia kolejny raz mieszkańcy zostali pozbawieni wody. Czyżby wodociąg w ulicy Powstańców wymagał generalnego remontu? Awarie wodociągowe to częsta przypadłość w Ząbkach. Za częsta!

W związku z awarią przewodu wodociągowego, nastąpiło wyłączenie zasilania wody do budynków przy ulicach Złotej, Malczewskiego, Kościelnej, Podleśnej, Powstańców numery parzyste od 24 do 64c i nieparzyste od 19 do 33, do czasu usunięcia awarii.

Przy Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego dla mieszkańców zostanie podstawiony beczkowóz z wodą pitną.

Po raz trzeci w ciągu niespełna dwóch tygodni, mieszkańcy ulicy Powstańców i okolicznych ulic, zostali bez wody w kranach. To kolejna awaria wodociągu wzdłuż tej ulicy. Ekipa remontowa PGK naprawa jedno uszkodzenie, za chwilę w kolejnym miejscu jest awaria .

Pierwsza awaria przewodu wodociągowego w ulicy Powstańców była 18 stycznia. Woda lała się na jezdnię w okolicach osiedla na wysokości numeru 15 (pierwsze osiedle za centrum handlowym). Następna awaria 21 stycznia, ekipa remontowa naprawiała rurę wodociągową na wysokości apteki, tuż za przystankiem autobusowym w kierunku Rembertowa. 28 styczeń kolejna awaria. Znowu kopią i naprawiają.

Uszkodzenia sieci wodociągowej w ulicy Powstańców, następuje jedno po drugim. Nasuwa się pytanie w jakim stanie jest ten wodociąg? Trudno tu mówić o przypadku. W tym czasie w żądnym innym miejscu w Ząbkach, nie było awarii przewodu wodociągowego.

Sieć wodociągowa w ul. Powstańców jest kluczową siecią w Ząbkach, ponieważ zaopatruje w wodę, tę część miasta, w której mieszka najwięcej osób. Awaria sieci w którymkolwiek miejscu na ulicy Powstańców powoduje, że setki gospodarstw domowych pozbawionych jest bieżącej wody. Przy ul. Powstańców mieszka wiele rodzin z dziećmi.

Zapytaliśmy pracowników miejskiej spółki o stan wodociągu w ulicy Powstańców i o plany związane z jego remontem. Czekamy na odpowiedź.

Facebooktwitterlinkedin