Main Menu

Wernisaż i koncert w ząbkowskim MOK-u!

Facebooktwitterlinkedin

 

Bez tytułu
Lubisz malarstwo i muzykę? Ta impreza jest dla Ciebie. W sobotę 23 stycznia o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury (Słowackiego 21) otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Barbary Filipiak „Świat w kolorach” oraz koncert Wiesława Kowalskiego „Z gitarą przez młodość i życie dorosłe”. Wstęp wolny.

Barbara Filipiak urodziła się w 1938 roku. Z wykształcenia jest ekonomistką, malarką z zamiłowania. Jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Od kilku lat zajmuje się głownie malarstwem olejnym, akrylowym, grafiką i batikiem. Swoje prace wystawiała na wystawie indywidualnej w Domu Kultury „Kolorowa” w Ursusie oraz w dziewięciu wystawach zbiorowych jak również w domach kultury i bibliotekach.

WIESŁAW KOWALSKI to wokalista i gitarzysta. Urodził się w 1953 roku w Warszawie, w rodzinie muzycznej. Karierę muzyczną zaczynał w bigbitowym zespole Wiatraki, a potem w grupie Hefajstosi. W latach 80. śpiewał i grał na gitarze w formacji WAMM, wykonującej covery m.in. The Beatles, The Shadows,Czerwonych Gitar, Piotra Szczepanika, Elvisa Presley’a.
Od lat 90. specjalizuje się w autorskich interpretacjach ballad Bułata Okudżawy.

Oprócz występów artystycznych Wiesław Kowalski uczy dzieci i młodzież gry na gitarze klasycznej oraz śpiewu.

(mat.prasowe)

Facebooktwitterlinkedin