Main Menu

Masz smartfona? Bank da ci więcej! Sprawdź!

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek mogą skorzystać z bankowości mobilnej

Banki proponują lepsze oprocentowanie lokat, korzystającym z bankowości mobilnej. Różnica może być spora, w niektórych bankach sięga nawet powyżej 2 punktów procentowych w stosunku do standardowej lokaty. W dobie niskich stóp procentowych to propozycja warta uwagi.

Oprocentowanie lokat mobilnych jest wyższe niż lokat zakładanych przez bankowość internetową czy w placówkach banku. Banki mogą sobie pozwolić na oferowanie wyższych odsetek posiadaczom smartfonów, bo relatywnie niewiele osób deponuje w ten sposób swoje oszczędności. Większość przynosi je do oddziałów lub zakłada lokaty online.

Lokaty mobilne oferuje swoim  klientom już 10 banków. Są to depozyty, które można założyć wyłącznie z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Aplikacja służy do obsługi konta osobistego, więc żeby skorzystać z oferty depozytowej trzeba posiadać rachunek w danym banku.

W wielu bankach oprocentowanie lokat mobilnych jest znacznie wyższe niż depozytów zakładanych w innych kanałach – placówkach lub online. Na przykład Bank Millennium płaci posiadaczom Konta 360 aż 3,25 proc. na lokacie w smartfonie, podczas gdy taki sam depozyt założony przez bankowość internetową objęty jest stawką 1,2 proc.

Znaczne rozbieżności między oprocentowaniem lokat mobilnych i standardowych depozytów możemy też zauważyć w PKO Banku Polskim (nawet powyżej 2 punktów procentowych). Deponując w ramach aplikacji IKO 10 tys. złotych na miesiąc, dostaniemy 14,44 złotych odsetek. Jeśli tę samą operację powtórzymy w systemie bankowości internetowej, bank wypłaci nam… tylko 0,32 zł.

Masz smartfona i korzystasz z bankowości mobilnej? Sprawdź ile „daje” twój bank. Może warto skorzystać!

(źródło: bankier.pl; foto: Bank Millennium)

Facebooktwitterlinkedin